Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/sahhaf/public_html/system/library/so_social/src/service/Google_Utils.php on line 58
Şiir

Şiir

zgara Görünümü:

Bütün Şiirleri / Orhan Veli

(0)
25,00 TRY

Adı: Bütün Şiirleri / Orhan Veli Barkodu: 9789750805288..

Bütün Şiirleri 04 Dosta Doğru

(0)
20,00 TRY

Adı: Bütün Şiirleri 04 Dosta Doğru Barkodu: 9789759000653..

BÜTÜN ŞIIRLERI SABAHATTIN ALI

(0)
9,00 TRY

Adı: BÜTÜN ŞIIRLERI SABAHATTIN ALI Barkodu: 9789753639019..

DUVAR

(0)
18,00 TRY

Adı: DUVAR Barkodu: 9789754584202..

HER BOYDAN DÜNYA ŞIIRINDEN SEÇMELER

(0)
16,00 TRY

Adı: HER BOYDAN DÜNYA ŞIIRINDEN SEÇMELER Barkodu: 9786053603818..

İLK ŞIIRLER ŞIIRLER 8

(0)
24,00 TRY

Adı: İLK ŞIIRLER ŞIIRLER 8 Barkodu: 9789750803802..

KUVAYI MILLIYE ŞIIRLER 3

(0)
28,00 TRY

Adı: KUVAYI MILLIYE ŞIIRLER 3 Barkodu: 9789750803758..

OLAN

(0)
28,00 TRY

Adı: OLAN Barkodu: 9789753425117..

835 Satır Şiirler 1 - Yapı Kredi Yayınları

(0)
28,00 TRY

Türk şiirinin çizgisini değiştirmiş, çok yönlü, evrensel boyutlu bir şair ve yazarın bu basım için yeniden gözden geçirilmiş, kaynak metinler esas alınarak düzeltilmiş "külliyatı".....

Açılmamış Bir Mektuptu Zaman - Berfin Yayınları

(0)
16,00 TRY

Haydi topla yüreğini Kaldırımlara dağılmış bakışlarını topla Takvimlerden söküp al, Hıçkırıklarından kalan ne varsa. Süpür yenilgilerini sağır yıllardan. Saklandığın ıssız mezarlardan doğrul artık. O insan ayazlarında üşümüş ellerini uzat, Bırak kemanlar titresin bu kasımda. Her gün yüreğini ipe çeken, Bir cellat gibi düşünmekten vazgeç artık. Hayd..

Ağır Misafir - Profil Yayıncılık

(0)
19,00 TRY

Öpmezdi, koklardı, dedem beni İçine çekerdi, temiz hava gibi. Ziyan olmayan emek, derdi bizlere Emek neydi? Bilirdi, ne geçer, bir elmanın aklından Alınmak isterdi, düşmeden yere. Aklı yoktu elmanın, bize kalırsa Okulda öğretmişlerdi... Yakındı Üsküp ona, çok uzaktı Bomonti Bir sürü örnek, bunun gibi. Acıkmak tok tutar kimi insanı, Bilirdi, kimde..

Ağıtlara Yazıldı Zaman - Berfin Yayınları

(0)
11,00 TRY

ölümü tanımlayabilirdim belki bütün dillerinde insanın sözcüklerin sislendiği yerde acının sessiz harfleriyle yanaklarımdan süzerek ılıkça eşkalini ölümü tanımlayabilirdim belki gel ki çocuklar öldürüldü..

Ah Mine'l Aşk - Kapı Yayınları

(0)
32,00 TRY

Aşk, yerine göre yol olur yürünür, yerine göre iman olur uyulur. Bazen ateş olup yakar, bazen deniz olup boğar. Sultan olur ülke yönetir, şarap olur sarhoş eder. At olup koşar, kuş olup uçar. Hazine olur viran gönüllerde saklanır, kimya olur hakir topraklan altına dönüştürür. Sır olur saklanır, gonca olur açılır. Gül bahçesi olur kokusuyla âşıkları..

Ah'lar Ağacı - Metis Yayınları

(0)
16,00 TRY

Geçen yıl aramızdan ayrılan şair Didem Madak’ın yayımlanmış üç kitabı vardır: Grapon Kâğıtları, Ah’lar Ağacı ve Pulbiber Mahallesi. Bir süredir baskısı olmayan ve okurlar tarafından ısrarla aranan kitapların yeni basımını yaptık...

Anıların Akşamı Yok - Berfin Yayınları

(0)
16,00 TRY

Yıllar sonra bakıyorum da içime Meğer yaralarım örtülmemiş Hâlâ kan sızıyor izlerinden Dikişleri yeniden patlıyor Meğer uyuyakalmış acılarım Uyanıp geldiler mağaralarından Ne hayatlardan süzülüp geldik Vurulduk, yandık, sürüldük Kapılar, duvarlar ardında Çığlıklardan bir denizdik Vurdukça zulmün kayalarına Çarpıp daha gerilere düştük Azalıp yeniden..

Anımsamanın Zaferi - Berfin Yayınları

(0)
9,00 TRY

saçlarım ağarıyor bir çığlığın gözlerinde istanbula kar yağıyor, kar yağıyor, albümlerde sararmış gülüşlere, ipte oğul kokan çamaşırlara, anılara kar yağıyor, kar yağıyar cinayetleri saklayan çukurlara, boğma tellerine, bolu dağlarına, sapanca'ya deşta mergana kar yağıyor maden köprüsünün kemerlerine. kar yağıyor, asla zalimleri ağartmayan...

Antik Acılar - İş Bankası Kültür Yayınları

(0)
9,00 TRY

"Sunay Akın’ın yazdığı tür şiir değiştirilmezse, yani aynı şairde değiştirilmezse tıkanmaya yazgılı bir tür. Ama onda tıkanmıyor. Şiirleri çoğaldıkça bende bir şaşırma duygusu yaratıyor. Bu da onun başka bir erdemi elbet. Her gün, düşünüyorum, yarın ne yapacak, ne diyecek diye." -Cemal Süreya- Bilerek mi yanına almadın giderken başının yastıkta bır..

Arafi - Parana Yayınları

(0)
15,00 TRY

Kitap Tanıtım Yazısı: Sevmek, İyi ile kötü, Yaşam ile ölüm, Su ile ateş, Cennet ile cehennem, Varlık ile yokluk arasında kalmaktı. Mahlası Arafi olanın, Mekanı Araf, Aşka taraf, Şiiri güç, Kendisi hiç, Sevdası kallavi olur... (Arka Kapaktan)..

Argonautika Hasan Ali Yücel Klasikler - İş Bankası Kültür Yayınları

(0)
14,81 TRY

Rodoslu Apollonios (MÖ 3. yy): Yaşadığı dönemin saygın dilbilimcilerinden biri de olan şair hakkında günümüze yeterli bilgi ulaşamamıştır. MÖ 295290 yılları arasında İskenderiye’de doğduğu sanılmaktadır. Meşhur ozan Kallimakhos’un öğrencisidir. Bazı şehirlerin kuruluş efsanelerini anlatan manzum Ktiseis, Kanopos hakkında üç şiir ve birkaç epigram s..

Ariel ve Seçme Şiirler - Kırmızı Kedi Yayınevi

(0)
13,89 TRY

Dibi bilirim, diyor. En büyük kökümden bilirim onu: Seni korkutur. Ben korkmam oradan: ben oraya gittim. Deniz mi içimde işittiğin, Onun doyumsuzlukları mı? Yoksa hiçbir şeyin sesi mi, şu senin deliliğin hani. Bir gölgedir aşk. Nasıl da yalan söyler ağlarsın ardından, Dinle: bu onun toynakları: alıp başını gitti, at gibi. Amerikan ve İngiliz şi..

Aşk - Parana Yayınları

(0)
22,00 TRY

Bir üniversitede öğretmen, sınıfa bir kutu ve bir fare getirir. Öğrencilerine der ki: Bu fare bu kutunun içinde iki gün boyunca kalacak ve kimse bu kutuya dokunmayacak. İki gün sonra öğretmen sınıfa gelir. Kutuyu açar, bakarlar ki fare ölmüş. Öğretmen sorar: “Sizce fare neden ölmüştür? Sınıfın bir kısmı açlıktan, bir kısmı susuzluktan, bir kısmı da..

Aşk Sanatı Hasan Ali Yücel Klasikler - İş Bankası Kültür Yayınları

(0)
18,00 TRY

Publius Ovidius Naso (İÖ 43-İS 17-18): Latincenin en ünlü şairlerinden olan Ovidius, bir süre avukatlık yaptı. Daha sonra kendini sadece şiir yazamaya verdi. İmparator Augustus'un sağ kolu olan Messalla'nın koruyuculuğu yapıtlarının geniş kitlelerce tanınmasını sağladı. İÖ 1-2 yıllarında kaleme aldığı Ars Amatoria (Aşk Sanatı) adlı şiiriyle Romalı..

Aşk ve Anlatı Şiirleri Hasan Ali Yücel Klasikler - İş Bankası Kültür Yayınları

(0)
28,00 TRY

William Shakespeare (1564-1616): Oyunlarında insanlık durumlarını dile getiriş gücüyle yaklaşık 400 yıldır bütün dünya okur ve seyircilerini etkilemeyi sürdüren efsanevi yazarın Aşk ve Anlatı Şiirleri’yle oyunları arasında söz, duygu, ruh, ihtiras, inanç bakımından çeşitli yakınlıklar bulunmaktadır. Bu şiirlerde de lirik cazibe, heyecanlı olaylar, ..

Aşka Dair Nesirler - Everest Yayınları

(0)
31,00 TRY

Gelme diyecektim, geldim. İyi ettim geldiğine. Nerdeyiz? Bir şehir yanıyor, dikkat et. Tutuşabiliriz, işte ilk ateş gözlerine düştü, sonra dudaklarına, saçlarının arasına kıvılcımlar doldu ışıl ışıl. Yanıyorsun, yanıyorum, yanıyoruz. Aramakla yetinsek bunlar gelmeyecekti başımıza. Yine de memnunum. İyi ettin geldiğine. Taş olup kalmaktansa, ağaç ol..

Ateşi Solumak (Ciltli) - Everest Yayınları

(0)
100,00 TRY

“hangi dert hangi günün ayazı hangi söz hangi aşkın avazı her birinin tandaki kızıltı kadar en sahi tanışıyım, kimini çünkü için için yanarak hüzünden biçtim kiminin közünden çırçıplak geçtim”..

Gösterilen: 1 ile 60 arası, toplam: 537 (9 Sayfa)