Seyahatname

zgara Görünümü:

1814'te Dersaadet ve Çanakkale'ye Seyahat - Köprü Yayınları

(0)
30,00 TRY

Raczynski, İstanbul abidelerini yakından görmek, ahalinin âdetlerini öğrenmek için şehri yaya dolaşmış; At meydanı (Sultanahmet Meydanı)'ndaki dikilitaşları, Binbirdireği, Sultanahmet ve Şehzâde câmilerini gezmiş; Bedestendeki nadide Türk işlemelerine hayranlık duymuş, refakatindeki ressama Topkapı Sarayı Kapısı'nın resmini yaptırmış; Saray hayatın..

Angela'nın Külleri - Epsilon Yayınları

(0)
45,00 TRY

"Geriye bakıp çocukluğumu anımsadığımda, nasıl hayatta kalabildiğime hala şaşarım." Ekonomik kriz sırasında, Amerika'ya yeni gelmiş bir göçmen ailesinin çocuğu olarak, Brooklyn'de dünyaya gelen ve İrlanda'nın Limerick kentindeki yoksul mahallelerde büyüyen Frank McCourt'un anıları böyle başlıyor. Frank'ın babası Malachy, genellikle çalışmadığı, ç..

Brezilya Seyahatnamesi Bağdatlı Abdurrahman Efendi - Kopernik Kitap

(0)
18,00 TRY

Bağdatlı Abdurrahman Efendi, Basra Körfezi'nde görev yapan Osmanlı Donanması'nda imamdır. Amerika kıtasına doğru yol alan gemi Brezilya açıklarında fırtınaya yakalanarak sürüklenmeye başlar. Gemi, Rio de Janerio limanına yanaştığında halkın büyük ilgisiyle karşılanır. Osmanlıları görmek isteyenler arasında Afrika kökenli insanlar da vardır. Bu bekl..

Coğrafyamızı Adımlarken Hatırda Kalanlar - Ketebe Yayınları

(0)
28,00 TRY

Her seyahat ayrı bir serüvendir. İnsan bir kere yola çıkmaya görsün, bambaşka dünyaların ve tecrübelerin içinde bulur kendini. Yolculuk bitip de eve döndüğünde ise artık ufku genişlemiş, bilgisi artmış, dünyanın gidişatına dair benzersiz müşahedelerle donanmıştır. Eski nesiller, ulaşım ve konaklama şartlarındaki onca imkânsızlık düşünüldüğünde, akı..

Ege’yi Gör ve Yaşa - Mona Kitap

(0)
40,00 TRY

Fethiye, Dalyan, Köyceğiz, Ekincik, Akyaka, Marmaris, Selimiye, Bozburun, Söğüt, Rodos, Datça, Bodrum, Muğla, Çomakdağ… Dog?anın muhtes¸em ritmini ög?reten bir köy veya yosun kokulu bir adada yas¸amanın nasıl bir s¸ey olacag?ını hayal etmeyen var mı? Gezi yazarı Melih Uslu bizi bu kez Ege âşıkları Çetin Altan’ın, Halikarnas Balıkçısı’nın, Azra Erha..

Einstein Seyahatnamesi - Kronik Kitap

(0)
40,00 TRY

DÜNYACA ÜNLÜ BİR DÂHİNİN DOĞU’YU VE AKDENİZ’İ KEŞFİ… “1922’nin sonbaharında, Albert Einstein dünyanın en meşhur insanlarından biriydi. Bilim sayesinde şöhret elde etmişti. Nobel Ödülü’nü almak üzereydi. Japonya, Çin, Singapur, Filistin ve İspanya’ya yaptığı seyahatlerin notlarından oluşan bu muhteşem seyahatname Einstein’ın insani tarafını göster..

Evliya Çelebi Seyahatnamesi’nden Seçmeler - Yeditepe Yayınevi

(0)
25,00 TRY

17. yüzyılda yaşamış büyük seyyah Evliya Çelebi, Seyahatnâmesi’nde, Türk ve Dünya tarihine ışık tutan bir eser meydana getirmiştir. Bu büyük eserinde kendi deyimiyle 51 yılda, yedi iklimi ve on sekiz padişahlığı gezip dolaşmış, oralarda gördüklerini, dinlediklerini ve o yerlerle alâkalı öğrendiği bilgileri yazarak tarihimize ışık tutmuştur. Bir r..

İbn Battuta Seyahatnamesi 2 Cilt Kutulu - Yapı Kredi Yayınları

(0)
115,00 TRY

14. yüzyıl gezginlerinden İbn Battuta (1304-1368) Fas'ın Tanca şehrinde dünyaya geldi. Bu şehirden çıktığı ve 28 yıl süren gezileri boyunca Mısır, Arap Yarımadası, Irak, İran, Anadolu (başta Osmanlı Beyliği olmak üzere o dönemin belli başlı beylikleri), Deşt-i Kıpçak, Bizans (İstanbul), Orta Asya, Hindistan, Maldivler, Çin ve Endülüs'ü gezen İbn B..

İlber Ortaylı Seyahatnamesi Kartpostal Hediyeli - Kronik Kitap

(0)
35,00 TRY

“Türkiye gibi önemli bir coğrafyayı ve tarih alanını öğrenmek için onun kuzeyindeki Güney Rusya ve Kafkasya, doğusundaki İran ve Hindistan, güneyindeki Suriye, Filistin ve Mezopotamya'nın yanı sıra Balkanları ve Akdeniz ülkelerini anlamak da kaçınılmazdır” - İlber Ortaylı Çok gezen mi daha iyi bilir, yoksa çok okuyan mı? Peki ya bir yandan okurke..

İran Seyahatnamesi - Kronik Kitap

(0)
25,00 TRY

10. yüzyıl İran coğrafyasına masalsı bir seyahat… Seyahatnameler bir seyyahın kişisel gözlemlerinden çok daha ötesidir. Bir seyahatname okuru, hem o zamanın coğrafyasına yolculuk yapmış olur hem de o coğrafyanın insanını, iklimini, ticaretini, inançlarını, geleneklerini ve diğer niteliklerini keşfeder. Dolayısıyla seyahatnameler bir tarih kitabınd..

İstanbul Bebek - Nergiz Yayınları

(0)
12,00 TRY

1940 ve 1950’li yillarda Bebek semtinde yasayan insanlar mütevazi, hosgörülü ve çelebi insanlardi. Kimin zengin, kimin fakir oldugu belli olmazdi. Çünkü kimse farkli oldugunu karsisindakine belli etmeyi sevmezdi. Semtte Müslim veya gayrimüslim olsun herkes elindekini arkadasi, komsusu ve çevresiyle paylasmayi, birbirine yardim etmeyi severdi.Harp y..

İstanbul’da Yaşama Sanatı - Kapı Yayınları

(0)
27,00 TRY

"İstanbul'da yaşayıp da bir türlü İstanbullu olamayanları, bir türlü yaşayamayanları hiç anlayamadım," diyen Haluk Dursun İstanbul'da Yaşama Sanatı ile İstanbul'u yaşamak isteyenlere rehber bir kitap sunuyor. İstanbulluların, İstanbul’u sevmesi için tanıması, geçmişteki önemini ve tarihî güzelliklerini bilmesi gerekir. Yeni İstanbullu, eski hemşeh..

Kafam Bi Dünya - Martı Yayınları

(0)
14,00 TRY

Tek bir amacım vardı, o da hayallerimin peşinden gitmekti. Yurtdışına gitmekten korkma. Dil bilmemek, bütçe gibi konular seni endişelendirebilir. Halbuki günlük hayatta kullanabileceğin, çok az bir İngilizceyle, dünyanın her yerinde insanlarla iletişim kurabilirsin. Seyahate başlayınca tüm belirsizlikler ortadan kalkıyor ve gezdikçe daha fazlasını..

Kaybolan İstanbul'dan Hatıralar - Ötüken Neşriyat

(0)
55,00 TRY

İstanbul dünyanın en çok değişen şehri. Hem yalnız semtleri ile değil, tipleri ile eğlence âlemleri ile âdetleri ile yemekleri ve kaybolan bazı ağız tatları ile değişti. Nerede akşamları bir sokak feneri altına ayaklı tablasını kurup gece yarılarına kadar muhallebi satan beyazlar giyinmiş seyyar muhallebici? Nerede: "Naaaaaaaneeeeee suyu!", "Keeeee..

Mavi Anadolu - İş Bankası Kültür Yayınları

(0)
18,00 TRY

“Çanakkale’den Antakya’ya, İstanbul’dan Hopa’ya, Akdeniz ve Karadeniz kıyılarınca gidelim, Anadolu topraklarını, düzlük, yayla, dağ, ırmak veya göl olsun karış karış dolaşalım, binlerce yıllık bir tarihin izlerini taşımayan bir karış toprağa rastlamayız. Ne mutlu Anadoluluyum diyene, yazasım geliyor. Öyle ya, uygarlıkların dolup kaynaştığı bu topra..

Mavi Yolculuk - İş Bankası Kültür Yayınları

(0)
18,00 TRY

“Mavi yolculuğu anlatmak zordur, mavi yolculuğu yaşamak gerek. Tam yirmi yıldır, onar, on beşer kişilik gruplarla, dünyanın birçok ülkelerinden gelme genç yaşlı insanlarla mavi yolculuk yaparız. Aramızda sanatçılar, yazarlar, öğretmenler, her meslekten insan bulunur. Birçoğu öğrenci ya da çocuktur, ama nereden gelmiş olurlarsa olsunlar, çevreleri..

Seyir Defterleri Hasan Ali Yücel Klasikler - İş Bankası Kültür Yayınları

(0)
18,00 TRY

Kristof Kolomb (1451-1506): Marco Polo’nun anlattığı zenginliklere ulaşabilmek için Pierre d’Ailly, Toscanelli, Ptolemaios gibi birçok kişinin çalışmalarından da yararlanan ünlü kaşif, batıya doğru gitmek suretiyle doğuya ulaşmayı hedefledi. Sunduğu keşif projesi Portekiz kralı tarafından reddedildi, sonunda bunu Kastilya Krallığı’nın genişlemesi i..

Topkapı Sarayı - Sümer Kitabevi

(0)
10,00 TRY

Topkapı Sarayı'nın kronolojik bir tarihçesi verildikten sonra sarayın dört avlusunda yer alan Topkapı Sarayı, Harem ve müze üç ana bölüm halinde ayrı ayrı ele alınarak geziş sırasına göre anlatılmıştır...

Türkiyenin Şaheser Yapıtları - Sancak Yayınları

(0)
19,90 TRY

Geçmisini iyi bilki gelecege saglam basasın. Nereden geldigini unutma ki nereye gidecegini unutmayasın. Seyh Edebali Birçok medeniyete ev sahipligi yapan Türkiye toprakları bunun mükafatını en güzel sekilde almasını bilmistir. Roma, Bizans, Selçuklu, Osmanlı ve daha adını saymadıgımız nice medeniyet, meydana getirdikleri saheserle..

Uğrunda Ölmeye Değersin Sen Diyarbekir - Sınırsız Kitap

(0)
30,00 TRY

Yerim yurdum yok, kahredici, acı çekiyorum. Bütün yersiz yurtsuzlar birliğe!..

Gösterilen: 1 ile 57 arası, toplam: 57 (1 Sayfa)