Programlama

zgara Görünümü:

Android Studio İle Programlama - Kodlab Yayın

(0)
50,00 TRY

Android Studio ile güncellenen bu kitap, piyasadaki Android kitaplarıyla kıyaslandığı zaman başlangıç seviyesi ile uzman seviyesi arasında kalan bir konumda yer alır. Giriş seviyesindeki kitaplar mantık olarak bol, basit ve kısa örnekler üzerinden okuyucuları uygulama geliştirmeye aşina hale getirmeyi amaçlar. Uzman seviyesindeki kitaplar da genel ..

Arduino Atölyesi - Kodlab Yayın

(0)
33,00 TRY

Arduino Atölyesinde becerilerinizi geliştirebileceğiniz birçok projeyi bulacaksınız. RFID Projelerinde kartınızın id numarasını okumakla beraber kart’a veri yükleyerek alışveriş uygulaması yapabilir, mevcut kartlarınızı kredi yükleme/okuma/güncelleme işlemleri için kullanabilirsiniz. Akıllı Sera projesi ile evinizde mini bir sera tasarımı yapabili..

Arduino Projelerle Sıfırdan Uzmanlığa - Unikod

(0)
36,00 TRY

Elinizdeki kitapta, Arduino tüm yenilikleri ile birlikte anlatılmıştır. Arayüz ve menülerinde tanıtımı ile başlanıp, kullanılabilecek bütün komutlar detaylıca anlatılmıştır. 25 adet elektronik ürün, 20 adet proje ve onlarca eğitici çalışma ile oluşturduğum kitapta hem Arduino’yu hiç bilmeyen hem de bilgisini artırıp uzmanlık seviyesine gelmek ist..

ArduinoBlocks Projeleri İle Herkes İçin Arduino - Abaküs Kitap

(0)
48,50 TRY

Öğrencileriniz ile Arduino projeleri yapmak için eşsiz bir kaynak ! Eğitim sistemlerinin başarısı, nitelikli öğretmenlerin özverili çalışmaları ve sisteme katkıları ile doğru orantılıdır. Bizleri gelecekte var edebilecek yeterlilikte öğrenciler yetiştirebilmek için ilk şart, bu nitelikli öğretmenlerimizin varlıklarını, topluma, meslektaşlarına ve ..

Biraz da Gülelim - Gece Kitaplığı

(0)
41,00 TRY

Gülmek, neşenizi, mutluluğunuzu hatta enerjinizi paylaşmanın en eğlenceli yollarından biridir. Gülümsemek, sıkıntılarınızdan uzaklaştırır, canınız sıkkınken keyfinizi yerine getirir. Tüm bunların yanında, gülmek, insan bedenine fiziksel ve ruhsal olarak da birçok fayda sağlar. Asık suratlı, donuk insanları çoğu kimse sevmez. Kararında, ölçülü bir n..

C# İle Görsel Programlama - Abaküs Kitap

(0)
63,50 TRY

Bu kitap, son yılların en çok yatırım yapılan, en hızlı gelişen ve yazılım devi Microsoft imzalı C# programlama dilini sizlere öğretirken sevdirecek ve özümsetecek örnek uygulamalar ve kolay anlaşılır teorik bilgilerle dolu bir eserdir. C# dilini hiç bilmeyip ilk adımı atmak isteyen ya da kısmen bilip örnek uygulamalar ile bildiklerini pekiştirmek ..

Her Yönüyle İnternetin Altyapısı TCP IP - Pusula Yayıncılık

(0)
34,00 TRY

İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte TCP/IP kısaltması giderek daha fazla kullanılır oldu. İnternetin üzerinde kurulu olduğu bu bilgisayar ağı protokolü, onun nasıl işlediğini anlamanın vazgeçilmez anahtarı… Eğer internette sıradan bir sörfçü olmanın ötesine geçmeye niyetiniz varsa, TCP/IP hakkında olabildiğince çok şey öğrenmelisiniz. TCP/IP: Int..

Herkes İçin Arduino - Kodlab Yayın

(0)
30,00 TRY

Elinizdeki kitapta Arduino kullanımı ve Arduino’nun hem mBlock hem de Arduino IDE ile programlanması, tüm yenilikleri ile birlikte anlatılmıştır. Elektronikte kullanılan tüm temel ürünler elinizdeki kitapta yer alırken daha rahat öğrenilmesi ve uygulanması açısından şöyle bir yöntem izlenmiştir: Ürünün ne olduğu, günlük yaşamda hangi alanlarda kull..

HTML 5 CSS 3 - Unikod

(0)
35,00 TRY

Bu kitap web tasarıma yeni başlamak isteyen ve web tasarım ile alakalı bilgilerini tazelemek isteyenler için hazırlanmıştır. Özellikle HTML5 ve CSS3 ile beraber birçok yeni etiket ve özellik hayatımıza girdi. Eskiden yapamadığımız birçok şeyi artık tarayıcılarımız üzerinde gerçekleştirebilmekteyiz. Bu sebeple öncelikle web sitelerinin iskeleti olan..

Kodlama Serüveni Scratch ve mBlock ile Arduino - Abaküs Kitap

(0)
46,00 TRY

Bu Kitap; Düşünme, Problem Çözme Ve Algoritma Geliştirme Becerisi Kazandıracak, Robotlara Ve Cihazlara Hükmederek Üretme Sürecine Sokacaktır. Eğitim sistemlerinin başarısı, nitelikli öğretmenlerin özverili çalışmaları ve sisteme katkıları ile doğru orantılıdır. Bizleri gelecekte var edebilecek yeterlilikte öğrenciler yetiştirebilmek için ilk şart,..

Konteynerler ve Docker - Abaküs Kitap

(0)
35,50 TRY

Container(Konteyner) teknolojileri son dönemde gittikçe artan bilinirliği ve sağladığı avantajlarla göze çarpıyor. Bu kitapta, konteyner yapısı örnek sistemlerden olan Docker üzerinden ele alınıyor. İmaj, konteyner kavramları, uygulamaların ve mikroservislerin Docker'a aktarılması, Docker üzerinde bulunan bazı ağ çeşitleri, Dockerfile hazırlama ve ..

Laravel 6 Sıfırdan İleri Seviye - Unikod

(0)
36,00 TRY

- Mesleğiniz farklı olabilir. - Laravel konusunda hiçbir bilginiz olmayabilir. - Daha önce deneyip vazgeçmiş olabilirsiniz. Bu kitap size Laravel ile Web Geliştirme dünyasının kapılarını açarak, hayal ettiğiniz projeleri kodlamanız için gerekli olan tüm bilgi, uygulama ve yönlendirmeleri içermektedir. Yukarıdaki cümleleri on binlerce öğre..

mBlock ve Scratch Robotik Kodlama - Unikod

(0)
25,00 TRY

Bu kitap programlamaya yeni başlayan ya da bu alana ilgi duyan her kitlenin, robotik kodlamayı kolay bir şekilde öğrenmeleri için yazılmıştır. Okurlarımız kitap bölümleri arasında yer alan Scratch ve mBlock ile robotik kodlamayı eğlenceli ve uygulamalara dayalı olarak öğrenebilecekler. Basitten zor seviyeye doğru aşama aşama ilerleyen örnekler saye..

Metasploit ve Penetrasyon Testleri - Kodlab Yayın

(0)
32,00 TRY

Metasploit, günümüzde sıkça kullanılan ve bilişim güvenliği dünyasında birçok geliştiricisi olan bir yazılım. Lakin bilindiği gibi kaynak sıkıntısından dolayı öğrenilmesi de zordur. Bu kitap sayesinde, uygulamalı ve görsel olarak basit bir şekilde Metasploit’i öğrenebileceksiniz. Ayrıca çıkabilecek sıkıntıları aşmayı, karşılaşacağınız sistemlerde n..

Mühendislik Öğrencileri İçin Temel Kılavuz C++ / C - Abaküs Kitap

(0)
66,50 TRY

Herkes için Programcılığın ABC’si Bu kitap hiç C/C++ bilmeyip öğrenmek isteyen veya var olan C/C++ bilgisini geliştirmek isteyenler için yazılmıştır. Kitap özellikle okullarda, kurslarda, meslek liselerinde, yüksekokullarda ve üniversitelerde C/C++ ile programcılığa yeni başlayanlar düşünülerek hazırlanmıştır. Buna paralel, kitap sadece programcıl..

OpenCV ve Python İle Eğlenceli Projeler ve Oyunlar - Abaküs Kitap

(0)
29,50 TRY

OpenCV ve Python ile Eğlenceli Projeler ve Oyunlar Bu kitapçıkta OpenCV sistemi ile neler yapabileceğimizi basit ama işlevsel kodlarla örneklendiriyoruz. İşin teorisi yerine uygulamaya ağırlık verdiğimiz bu kitap, OpenCV için bir başlangıç kitabıdır. Bu kütüphane ile neler yapabileceğinizi işlevsel örneklerle gösterdik. Bundan sonraki çalışmaları..

Projelerle Maker Eğitmenliği - Abaküs Kitap

(0)
40,00 TRY

Maker eğitimi hiç bu kadar samimi olmamıştı! Yonca Özgün'ün keyifli kaleminden, okulunda veya kurumunda maker & üretim kültürünü hayata geçirmek isteyen eğitimciler için kaleme alınmış bu kitap, bir eğitmenin ihtiyacı olacak tüm materyal, mentörlük ipuçları, proje bazlı eğitim müfredatı ve detaylı kodlama anlatımlarıyla tam bir yol haritası niteli..

Python MicroPython Programlama Temelleri - Unikod

(0)
42,00 TRY

Uzun cümlelere hiç gerek yok. Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği serisinin 3. kitabı olan “Python ve microPYTHON Programlama”, bilişim teknolojileri eğitiminin kaynak ihtiyacını karşılamak için alanın iki önemli ismi tarafından hazırlandı. Kitap, engin alan bilgisinin ötesinde, içerik sunumu, örneklerin seçimi, bölümlerin yapılandırması gi..

Scala İle Yeni Nesil Programlama - Kodlab Yayın

(0)
40,00 TRY

Bu kitap ile birlikte Scala dili ile çalışmaya başlamak için gerekli kurumları nasıl yapacağınızı, Scala dilinin temel yapısını ve modern programlama dili olarak söz yapısını nasıl kısalttığını ve kodlamayı nasıl kolaylaştırdığını öğreneceksiniz. Scala ile hem fonksiyonel programlama hem de nesneye yönelik programlama paradigmalarının birlikte ve..

SolidWorks 2018 (Eğitim Video'lu) - Abaküs Kitap

(0)
39,50 TRY

Özellikle makine ve kalıp alanında faaliyet gösteren endu¨stri kuruluşlarının gu¨nu¨mu¨z teknolojisinde çok önemli bir yeri olan Bilgisayar Destekli Tasarım, Bilgisayar Destekli Üretim ve Bilgisayar Destekli Mu¨hendislik unsurlarını devreye sokmaları firma menfaatleri açısından çok önemlidir. Bu kitapta, SolidWorks 2018 programı kullanılarak bir “..

Sorularla Python Öğreniyorum - Abaküs Kitap

(0)
32,50 TRY

Açıklamalı Cevapları Ve Videolarla 400’den Fazla Soru Ercan Bozkurt ve Hakan Yalçınkaya’nın kullanmak istediği metot çocukken sıklıkla kullandığımız, bazen yetişkinleri delirten çocukların en çok sorduğu “bu ne?” ve “neden?” sorularından geliyor. Küçükken her şeyi sorarak öğreniyorduk. Büyüdük ve soru sormayı unuttuk. Artık eskisi gibi öğrenemiyor..

Uygulamalar İle QT - Kodlab Yayın

(0)
35,00 TRY

Daha az enerji harcayıp, zamandan tasarruf ederken daha fazla iş yapmaya ne dersiniz? Peki, üzerinde çalıştığınız projenin hemen hemen her platformda çalışmasını ve tüm bunları yaparken C++ gibi hızlı ve güçlü bir dil kullanmayı ister miydiniz? Cevabınız “evet” ise “daha az kod” mantığı ile Qt tam size göre! Kitapta, veritabanı, soket programlama, ..

Uygulamalar İle Rhinoceros 3D - Kodlab Yayın

(0)
33,00 TRY

Bir akademisyen ve tasarımcının bakış açısıyla Rhinoceros 3D programını uygulamalar ile anlatan bu kitap, temel Rhinoceros modelleme bilgisine sahip olan kullanıcılar içindir. Uygulamalarla mevcut bilgiler pekişecek, Grasshopper, Voronoi, Paneling Tools gibi çeşitli eklentilerin de kullanıldığı örneklerle deneyim kazanılacaktır. Uygulamalar özellik..

Uygulamalarla Unity 3D İle Oyun Geliştirme - Abaküs Kitap

(0)
56,00 TRY

Unity 3D-2D Ve Android İle Oyun Geliştirme Bilgisayar için bir oyun geliştirmek herkesin hayallerini süsler ve bilgisayarla tanışan herkes ilk başta bilgisayarın bir oyun makinası olduğunu ve iş için kullanılmasının anlamsız olduğunu düşünür. Bu düşünce oynadığı oyunların zevkiyle birleşir ve bu oyunlar nasıl yapılıyor, ben de yapabilir miyim araş..

Visual C ve Visual Basic Örnekleriyle WPF Tabanlı Nesneye Yönelik Görsel Programlama - Nobel Yayın Dağıtım

(0)
36,00 TRY

Bu kitap nesneye yönelik programlama yöntemlerini görsel uygulama örnekleriyle öğrenmek isteyenler içindir. Uygulama örnekleri .NET tabanlı programlama dilleri C# ve Visual Basic ile nesne özellikleriyle bağlantılı görsel öğeler sunan WPF tabanı üzerinde geliştirilmiştir. Anlaşılır ve kısa adımları izleyerek, programlamaya yeni başlayan okuyucuları..

Visual Studio ile Adım Adım Web Tasarımı - Abaküs Kitap

(0)
48,50 TRY

Web Tasarımcısının Yol Haritası Bu kitap, web tasarımı eğitimi almaya yeni başlayanlar, aldığı web tasarımı eğitimini yeterli görmeyenler ve bilgi düzeyini genişletmek isteyen web tasarımcıları için en ince ayrıntıları ile web sitesi tasarımını öğrenebilecekleri bir başvuru kaynağıdır. Kitapta özellikle kurumsal web sitesi tasarımı anlatımına önem..

Web Tasarım Rehberi - Unikod

(0)
50,00 TRY

Bu kitap, Web Tasarıma yeni başlamak ve Web Tasarım ile alakalı bilgilerini tazelemek isteyenler için hazırlanmıştır. Özellikle HTML5 ve CSS3 ile beraber birçok yeni etiket ve özellik hayatımıza girdi. Bu sebeple öncelikle web sitelerinin iskeleti olan temel HTML bilgilerini, ardından temel CSS bilgilerini ve özelliklerini örnekler üzerinde HTML k..

Yeni Başlayanlar İçin HTML5 CSS3 ve Javascript - Abaküs Kitap

(0)
49,00 TRY

Yeni Başlayanlar İçin HTML5, CSS3 & JAVASCRIPT İle Web Programlama Bu kitap hiç HTML, CSS ve JavaScript bilmeyip öğrenmek isteyen veya var olan HTML/CSS/JavaScript bilgisini geliştirmek isteyenler için yazılmıştır. Kitap özellikle okullarda, kurslarda, meslek liselerinde, yüksekokullarda ve üniversitelerde web tasarımına yeni başlayanlar düşünüler..

Yeni Başlayanlar İçin Python - Abaküs Kitap

(0)
49,50 TRY

Yeni Başlayanlar için Python Python 3.6.5 VE Python 3.7.0 Uyumlu! Python programlama dili, dünya çapında giderek artan bir hızla yaygınlaşmakta, özellikle herhangi bir programlama geçmişi olmayan kullanıcıların ilgisini çekmektedir. 2015 sonu itibariyle dünyada en popüler diller arasında sekizinci sıradan dördüncülüğe yükselmiştir. Ayrıca Python,..

Yeni Nesil Tekniklerle JavaScript - Unikod

(0)
55,00 TRY

Yeni Nesil Tekniklerle JavaScript Öğrenin! JavaScript, günümüzde hem arayüz geliştirme, hem mobil programlamada, hem oyun programlamada, hem de sunucu taraflı programlamada kendini ispatlamış durumdadır. Hatta geliştiriciler sadece JavaScript ile istediği her işi kolaylıkla uçtan uca yapabilecek bir yeteneğe erişebiliyor. Hal böyle olunca da JavaSc..

Gösterilen: 1 ile 60 arası, toplam: 60 (1 Sayfa)