Politika Dergileri

zgara Görünümü:

1493 Amerika’nın Keşfinden Küreselleşmeye Kısa Dünya Tarihi - Epsilon Yayınları

(0)
47,50 TRY

Seyahat, ticaret, kolonileştirme ve göç: Küreselleşmenin on beşinci yüzyılda başlayıp günümüze kadar gelen merak uyandırıcı öyküsü. Değersiz görülen patates bitkisi nasıl oldu da önce tüm Avrupa’daki yoksulları besleyip sonra milyonları mezara gönderdi? Tütün çılgınlığı Avrasya’ya nasıl dalga dalga yayıldı? Kauçuk sanayileşm..

25 Yıllık Ağıt Unutmadımaklımda - Kırmızı Kedi Yayınevi

(0)
13,89 TRY

Ne acılar çektik zaten vardılar... Bu sızı yirmi beş yıllık değil. Babalarımız göz göre göre yandılar!..

5 6 2 Tamam Değil Reis - Kripto Kitaplar

(0)
19,95 TRY

8 Ekim 1978, 12 Eylül’ün en kanlı cinayetlerinden birinin tarihi olarak geçti kayıtlara… 7 Türkiye İşçi Partili üniversite öğrencisi Ankara’da Bahçelievler’de öldürüldü.. Olaya karışanlar kanlı bir imza attılar tarihe… Dava hukuken bitti, ama siyasi olarak hiç bitmedi, hâlâ da güncel… • O saldırı neden yapılmıştı? Amacı neydi? • Bahçeliev..

50 Politika Klasiği - Pegasus Yayınları

(0)
55,46 TRY

50 POLİTİKA KLASİĞİ, dünyada gerçek değişikliklere neden olan Abraham Lincoln’den Nelson Mandela’ya, Aristoteles’ten George Orwell’e kadar başlıca liderlerin ve ünlü düşünürlerin kitaplarının, risalelerinin ve konuşmalarının özünü alıyor. Solu ve sağıyla, düşünürleri ve yapanlarıyla, 2.500 yılın üstünden geçen Tom Butler-Bowdon’ın yeni kitabı eylem..

6-7 Eylül Olayları - İletişim Yayınları

(0)
33,50 TRY

Çok uluslu Osmanlı İmparatorluğu'nun dağılmasının ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin, homojen bir ulus-devlet olma politikası çerçevesinde "vatan topraklarını Türkleştirmek" adına yürüttüğü faaliyetler, gayrimüslim azınlıkların aleyhine işleyen bir süreci de beraberinde getirmiştir. Kendisinden sürekli kötülük beklenen "gâvur"a karşı daima te..

Adaletsiz Adalet - Berfin Yayınları

(0)
22,00 TRY

1960'tan sonra Molla İmam Hamdullah öncülüğünde bir araya gelip ahaliyi Allah ile aldatanlar; adlarını, iki heceden oluşan Allah sözcüğünün son hecesi olan “lah” ile tamladılar. Bu kitapta Osmanlı ve Atatürk dönemlerine ait bilgilendirmelerin yanı sıra bunların yönetimlere gelmeleriyle her şeyin değişmesi ve parçala, böl, yönet yöntemiyle ülkemize..

Ak Yargı Adalet AKP'nin Kuklasıdır - Nergiz Yayınları

(0)
27,00 TRY

Tayyip Erdoğan, başta basın ve yargı olmak üzere, kurumlara müdahale konusunda,özel olarak ele alınması gereken biridir. Bu gün her ne kadar Cumhurbaşkanı olsa da, Başbakan'dan bakanlara, milletvekillerinden belediye başkanlarına, devlet yönetiminde kim varsa, hepsinin yetkisini kullanan, "tarafsız" kelimesi ile yan yana gelemeyecek kadar taraf ola..

Amerikaperestler - Nergiz Yayınları

(0)
34,00 TRY

"Kanlı Pazar" şöyle gerçekleştirilmişti. Solcular Amerikan 6. Filo askerlerini Dolmabahçe rıhtımından denize atmışlardı. Zamanın Başbakanı Süleyman Demirel'di. Demirel Eylemlere mani olun talimatı vermişti. Komite, "Beyazıt Kulesi'ne Rus bayrağı asılmasını protesto" için 'Türk Bayrağına Saygı Mitingi' kararı almıştı. Karaköy'den Dolmabahçe rıhtım..

Arap Baharı Sonrası Ortadoğu - Hiperlink Yayınları

(0)
54,00 TRY

Arap Devrimi, Arap Uyanışı ya da en yaygın kullanımıyla Arap Baharı olarak adlandırılan süreç her ne kadar başlangıcı, seyri, görünür ve görünmez nedenleri ya da spantane bir gelişme mi, yoksa küresel bir kurgu mu olduğu üzerine çok farklı değerlendirmeler yapılagelse de; esasen Kuzey Afrika ve Ortadoğu ülkelerinde yaşayan toplumların onlarca yıldı..

Arapların Gözüyle Irak İşgali - Berfin Yayınları

(0)
35,00 TRY

Bu kitap, Irak savaşında Arap cephesine ışık tutuyor. Arapların dünyayı, askeri operasyonu, ABD’yi, Avrupa’yı, Türkiye’yi ve kendi rejimlerini nasıl algıladıklarını aktarıyor. Arap zihniyeti ve düşünce tarzını ortaya çıkarıyor. Saddam rejiminin perde arkasını, savaş kulislerini, Bağdat’ın düşüş nedenlerini, dönen dolapları ve insan hikayelerini açı..

Atatürk'ü Anlamak - Teen Yayıncılık

(0)
10,00 TRY

Değerli okuyucular, böyle bir kitabı sizlerle buluşturmayı, üstümüze düşen bir görev olarak düşünüyoruz. Atatürk hakkında pek çok kitap, dergi ve yazının yayımlandığını sizler de çok iyi bilmektesiniz. Ancak biz bu kitabımızda pek bilinmeyenleri ortaya çıkarmayı ön planda tutmak istedik ve umarız sizleri şaşırtarak bunu başarmış oluruz.....

Atatürkçüler Yenildi - Nergiz Yayınları

(0)
44,00 TRY

10 Agustos 2014 Cumhurbaskani seçimlerinde, Cumhuriyet karsitlarinin sahneye koydugu “Karsi Devrimin” son perdesi oynanacaktir. Sahnedeki aktörler: Recep Tayyip Erdogan: Osmanli Seriatçisi Prof. Dr. Ekmeleddin Ihsanoglu: Osmanli Seriatçisi Selahattin Demirtas: Bölücü Terör Örgütü PKK’nin Adayi Türk milletine, bunlardan birini seç, diyorlar! Gazi Mu..

Avrasya Jeopolitiğinde Renkli Devrimler - IQ Kültür Sanat Yayıncılık

(0)
39,00 TRY

Zengin yer altı ve yerüstü kaynaklarıyla, enerji havzasıyla, jeostratejik konumuyla Orta Asya, 21. yüzyılın en gözde bölgelerinin başında geliyor. Dünyanın diğer bölgelerinin aksine Soğuk Savaş sonrası dönemde nerdeyse hiçbir çatışmanın yaşanmadığı ve nispeten istikrarlı olan Orta Asya bugünlerde ABD, Rusya ve Çin arasında yaşanan büyük bir paylaşı..

Avrupa Birliği İstihdam ve Eğitim Politikaları - Hiperlink Yayınları

(0)
25,00 TRY

İstihdam ve eğitim politikaları birbirini etkileyen ve birbirinden etkilen çok önemli iki unsur, işgücü piyasasının dinamiklerine duyarlı, istihdam edilebilirliğe hizmet eden eğitim politika ve uygulamaları; işgücü piyasasında verimliliği arttırıcı ve ülke ekonomisine rekabetçi güç kazandıran stratejik değere sahip. Bu eserde Avrupa Birliği istihda..

Avrupa Birliği Tabuta Çakılan Son Çivi - Asya Şafak Yayınları

(0)
50,00 TRY

İMF ile parasının yönetimi elinden alınıp borç batağına düşürülen, Özelleştirme ile tüm yeraltı ve yerüstü zenginlikleri, ekonomik kaleleri ele geçirilen, Gümrük Birliği ile dış ticaret yönetim ve denetimi devralınan Türk ulusunun, artık sıra Ulusal Egemenliğini elinden almaya gelmişti. İşte bu son aşamayı tamamlamak, yani tabuta son çiviyi de çakm..

Avrupa Kimliği Kurgusu - Paradigma Akademi Yayınları

(0)
25,00 TRY

Son yirmi yılda Avrupa’da ekonomik, siyasal ve sosyal bütünleşme alanında ivme kazanan dikey ve yatay entegrasyon hareketleri, daha geniş bir siyasal alanın oluşturulması konusunu akademik tartışmaların merkezine yerleşmiştir. AB’nin ulus-devlet üzerinde artan bir baskı uygulaması nedeniyle ortak kimlik konusu, öngörülen bir tür yeni siyasal ve sos..

Azerbaycan Türkiye Stratejik Ortaklığı - Ötüken Neşriyat

(0)
42,00 TRY

Türkiye-Azerbaycan stratejik ortaklığından sürekli bahsedilse de, elinizdeki kitap bu ilişkileri “stratejik ortaklık” kavramı çerçevesinde bütün boyutları ile ele alan ve inceleyen ilk kitaptır. Kitapta Türkiye-Azerbaycan stratejik ortaklığı tarihî, kültürel ve etnik boyutları dikkate alınarak iki ayrı dönemde incelenmiştir: 20. yüzyılın başından i..

Batı Uygarlığının Gelişimi ve Türkiye - AB İlişkileri - Yeniyüzyıl Yayınları

(0)
15,00 TRY

55 yıldır AB kapısında bekleyen Türkiye’nin AB ile olan ilişkilerinin incelendiği bu kitap, okuyucuya farklı bir perspektif sunuyor. Çoğu uzmanın dillendirmekten uzak olduğu bu ilişki, AB’nin ikircikli tavrı nedeniyle hiçbir zaman samimi bir denklemde gerçekleşemedi. 1959’da Menderes Hükümeti döneminde AT’ye başvurusunu yapan ve 1963 yılında Ankara..

Gösterilen: 1 ile 60 arası, toplam: 595 (10 Sayfa)