İş Dünyası

zgara Görünümü:

19 Nüans İş hayatında Başarı İçin Fark Yaratacak 19 Anahtar - Elma Yayınevi

(0)
23,15 TRY

Yazar, “Kitabı okuyucuya sunarken üç noktaya özen gösterdim: Klasik bir iş kitabına göre daha akıcı olmasına, teorik bilgilerden daha çok pratik bilgiler içermesine, bu yapılmalı, şu yapılmalı gibi mantıksal söylemlerin yanında insani duygulara da yer vermesine…” diyerek başlıyor anlatmaya ve iş yaşamında başarılı olmayı hedefleyen bir çalışanın ne..

50 Başarı Klasiği - Pegasus Yayınları

(0)
59,98 TRY

50 TEMEL ESERDEN İŞ HAYATINDA VE ÖZEL YAŞAMDA BAŞARININ İPUÇLARI Bugüne kadar milyonları zengin etmiş olan kitapları keşfedin. 50 BAŞARI KLASİĞİ’nde zenginlik ve motivasyon konularında yazılmış 50 klasiğin ana fikirlerini, gözlem ve uygulamalarını, yani bu efsanevi yapıtlardan yararlanmaya başlamak için ihtiyacınız olan her şeyi bulabilirsiniz. ..

50 Yıllık Hayal Bitcoin - Mediacat Kitapları

(0)
25,00 TRY

1789 Fransız İhtilali gerçekleştiğinde; medya, devrim oldu diye manşet atmadı. İnsanlar, “ulus-devlet kavramı doğdu ve yepyeni bir devir başladı” diye de düşünmedi. Bu hareketin, bir devir açıp bir devir kapayan bir devrim olduğu 100-150 yıl sonra anlaşıldı. Bitcoin de şu an hiç anlaşılabilmiş değil. Sadece bizim ülkemizde değil, dünyada da henüz a..

50 Zenginlik Klasiği - Pegasus Yayınları

(0)
59,98 TRY

ÇEKİN, YARATIN, YÖNETİN, PAYLAŞIN Servet Yaratma ve Bollukla İlgili En İyi Kitaplardan Gelen Bilgelik HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRACAK 50 ZENGİNLİK REHBERİ Starbucks’ı sıradan bir kahve satıcısından pek çok ülkede on binden fazla şubesi bulunan bir markaya dönüştüren neydi? McDonald’s nasıl oldu da tüm dünyaya yayılan bir fastfood zinciri haline geld..

Abonelik - Salon Yayınları

(0)
28,00 TRY

Netflix, Spotify ve Salesforce gibi şirketler abonelik modeli için sadece buzdağının görünen ucu. Gerçek dönüşüm—ve gerçek fırsat—yeni başlıyor. Abonelik şirketleri S&P 500’lerden dokuz kat daha hızlı büyüyorlar. Neden? Çünkü ürün şirketlerinden farklı olarak, abonelik şirketleri müşterilerini biliyorlar. Mutlu bir müşteri tabanı, mutlak ekonomik ..

Akıllı İnsanların Mantıksız Kararları - Pegasus Yayınları

(0)
59,98 TRY

Nobel ödüllü Richard H. Thaler tüm kariyerini, ekonomideki en temel faktörün insanlar, yani hata yapmaya eğilimli, öngörülebilir davranışlarda bulunan bireyler olduğu fikrini araştırarak geçirmiştir. Akıllı İnsanların Mantıksız Kararları işte bu akademik alanı biraz daha gündelik hayata indirgemeyi ve hem ekonomiyi hem de dünyayı kavrayışımızı deği..

Akıllı Lider - Alfa Yayınları

(0)
26,00 TRY

Akıllı Lider’in anlatacak iyi bir hikâyesi var: En son yapılan beyin araştırmaları ışığında sizi aydınlatan ve bu bilgileri günümüz iş hayatı bağlamına yerleştiren bir hikâye bu. Günümüzün rekabetçi ve hızlı iş dünyasında para ve zaman tasarrufunun, insanları etkileme ve düşündürmenin, en zor kriz dönmelerinde ayakta kalmanın sırlarını bu hikâyed..

Akıllı Yatırımcı - Epsilon Yayınları

(0)
75,00 TRY

Dünyanın en iyi yatırımcılık kitabının güncel yorumlarla yenilenmiş ve zenginleştirilmiş yeni baskısı “Yatırımcılık hakkında gelmiş geçmiş en iyi kitap.” -Warren Buffett, Ünlü yatırımcı, dünyanın en zengin 3. adamı “Hayatınız boyunca tek bir yatırım kitabı okuyacaksanız, bu olsun.” -Forbes “Bu kitap Benjamin Graham’ın yatırımcılık hakkındaki o..

Alıcısı Hazır - Maltepe Üniversitesi Kitapları

(0)
25,00 TRY

Eğer şirketinizin pazarlama yöntemini elden geçirmek istiyorsanız, işe bu kitapla başlayabilirsiniz. - Seth Godin Markalar müşterileriyle ve içinde bulundukları kültürle yeni bir bağ kurmalıdır. Eskiden kural şuydu: Güvenli ama sıradan ürünler yarat ve bunları kitleye pazarla! Şimdi yeni bir kuralımız var: Yenilikçi ürünler yarat ve pazarlamayı o..

Amazon - Martı Yayınları

(0)
19,00 TRY

Bir nehrin engel tanımayan gücü ve savaşçı bir kavmin yenilgi bilmez kararlılığıyla yürüyen bir şirketin temel prensipleri Başlangıçta yalnızca küçük bir çevrimiçi kitapçı ve çok daha fazlasını yapmayı hayal eden ileri görüşlü kurucusu Jeff Bezos vardı. Artık Amazon.com milyarlarca ürünü müşterinin parmaklarının ucuna getirerek, kişisel okuma cih..

Antalya Turizm Destinasyonunun Rekabetçilik Analizi - Eğitim Kitabevi

(0)
37,00 TRY

Turizm sektörü ekonomik, sosyal, kültürel ve siyasal etkilerinin yanı sıra ülkelerin rekabetçiliği ve diğer kültürlerle etkileşimi yoluyla ülke tanıtımına olan katkısından dolayı giderek daha da önemli hale gelmektedir. Yarattığı ekonomik etkilerinin büyüklüğünden dolayı ülkeler turizmi geliştirme çabalarını hızlandırmakta ve bu sektörde rekabetin ..

Artırılmış Gerçeklik ve Siyasal Pazarlama - Paradigma Akademi Yayınları

(0)
30,00 TRY

İnovatif bir yaklaşım sergileyen ve günümüzde farklılaşmanın bu temelde gerçekleşeceğini ön gören pazarlama aktörleri, Artırılmış Gerçeklik (AG) teknolojisinin erken uygulayıcısı olma yarışındadır. Değişen dünya dinamiklerini sezinleyen ve artan rekabet ortamında oluşan pay edinme gayreti, pazarlama stratejilerinin önem derecesini artırmakta ve bil..

Aykırılar Sekiz Sıra Dışı Ceo ve Tamamen Rasyonel Başarı Modelleri - Pegasus Yayınları

(0)
39,98 TRY

“Alanında uzmanlaşmış CEO’lar hakkında mükemmel bir eser.” Warren Buffett “Farklı bir şey yapmadıkça üstün bir performans ortaya koymak imkânsızdır.” - John Templeton Bir CEO’yu başarılı kılan nedir? İnsanların çoğunun aklına şu bilindik ifade gelir: “Sektörü avucunun içi gibi bilen, deneyimli bir yönetici olması.” Diğerleri de günümüzün sözd..

Banka Aktif Pasif Yönetimi - Akademi Consulting Training

(0)
40,00 TRY

Ekonominin en önemli dinamiklerini içinde bulunduran bankacılık sektörünün finansal yapısının sağlamlığı, hem reel ekonomi hem de finansal piyasalar açısından ön planda gelmektedir. Bu çerçevede bankaların mevcut finansal yapılarını analiz ederek, piyasa koşullarını da dikkate alıp, gelecek stratejilerini planlamaları ve kontrol etmeleri finansal y..

Banka Mülakatlarında Fark Yaratma Kitabı - Akademi Consulting Training

(0)
13,00 TRY

“Banka Mülakatlarında Fark Yaratma Kitabı“ banka mülakatlarına hazırlanan adaylar için aşağıdaki mesajları vermektedir: - Mülakata zihinsel ve fiziksel olarak tamamen hazır girin! - En zor mülakat sorularını, en yerinde cevaplarla aşın! - Banka işe alımcılarının gözdesi haline gelin! Kitabın içinde yer alan bilgiler özet olarak şöyledir: - Bankalar..

Bankacılığın El Kitabı - Akademi Consulting Training

(0)
40,00 TRY

Türk bankacılık sistemi 2000’li yılların başından itibaren daha sağlam ve sağlıklı bir yapıya kavuşma yönünde değişim ve gelişim göstermiştir. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) kurulması ile birlikte bankacılık sisteminin tek elden düzenleme, denetim ve gözetimi sağlanmıştır. Ancak bu yeni kurum daha bir yaşına girmeden 15 bankanı..

Başarının Bilinen Sırları - Elma Yayınevi

(0)
32,00 TRY

Kendisine yatırım yapmayan kişi iş hayatında başarılı olacağını düşünüyorsa hayal kuruyor demektir. İş yaşamının basamaklarını tırmanmaya hazırlananlar ya da basamakların başında olanlar; şimdiye kadar bildiğiniz her şeyi unutmaya hazır mısınız? Çünkü size başucunuzdan ayıramayacağınız bir kitap hazırladık. Laboratuvar olarak gördüğü Coca Cola’d..

Başka Bir Hayvancılık Mümkün - Yeni İnsan Yayınları

(0)
20,00 TRY

Çevreye ve insana dost hayvancılığın yerini endüstriyel hayvancılık alıyor. Binlerce hayvanın daracık yerlere tıkıştırıldığı, kesif yemlerle beslendiği, mutsuz hayvan kalabalıkları dünyanın her yanına yayılıyor. Bu hayvanların dışkıları ve idrarları, gübre/tezek olmanın yerine heba ediliyor. Hastalıklara karşı sürekli antibiyotik veriliyor. Yem i..

Başka Bir Köylülük Mümkün - Yeni İnsan Yayınları

(0)
12,00 TRY

Tarım Ekonomisi Derneği, başkanı Tayfun Özkaya öncülüğünde önemli bir çalıştay gerçekleştirdi. İzmir'de yapılan bu buluşmada temel bazı sorular masaya yatırıldı ve tartışıldı. İlk çıkış noktası, köylü nüfusunu %5'in altına düşürmeye çalışan, bunu kendine görev edinmiş neoliberal politikacıların tezlerini enine boyuna konuşmak oldu. Acaba kırsal ala..

Benim Adım İniesta - Beyaz Balina Yayınları

(0)
14,00 TRY

Andrés Iniesta, Barcelona takımının akademisi La Masia’nın kapısından içeri girdiğinde, küçük bir çocuktu. Ailesinden ayrılmıştı, yalnızdı ve korkuyordu. Fakat futboldaki müthiş yeteneğiyle takımının orta sahadaki en güvenilir ismi oldu. Ve sonunda, Barcelona’nın kaptanlığına kadar yükseldi. Bu kitapta Iniesta’nın, nasıl dünyanın en iyi oyuncu..

Benim Adım Lukaku - Beyaz Balina Yayınları

(0)
14,00 TRY

Lukaku’nun futbol kahramanı olma yolculuğunun hikâyesi. Romelu Lukaku, Manchester United’ta oynamak gibi büyük hayalleri olan, Belçikalı, iri yarı bir çocuktu. Küçük yaşta, Belçika’nın Brussels takımında futbola başlayan Lukaku, kısa sürede yetenek avcılarının dikkatini çekti. Çok çalışarak tekniğini geliştiren Lukaku, Anderlecht, Chelsea, West B..

Benim Adım Salah - Beyaz Balina Yayınları

(0)
14,00 TRY

“Şu an, yeryüzündeki en iyi futbolcu o!” - Steven Gerrard Mısırlı oyuncu Muhammed Salah, doğup büyüdüğü Nagrig köyündeki sahaya adım attığı günden beri büyük hayaller kurdu. Çocukken, antrenman yapabilmek için saatlerce yolculuk etmek zorunda kaldı ama tüm emeklerinin karşılığını aldı. Bugün gerek Liverpool’un gerekse Mısır Milli Takımı’nın forveti..

Bitcoin For Dummies - Nobel Yayın Dağıtım

(0)
20,00 TRY

Bitcoin piyasası potansiyel ile doludur ancak nasıl çalıştığının nüansları ve riskleri kavramak biraz zor olabilir. Bu bilgilendirici rehber her şeyi açıklıyor, böylece kripto para birimine güvenerek ticarete başlayabilirsiniz. Paranızın nereye gittiğini öğrenin, riskleri yönetin ve bugün bitcoine güvenin! Bitcoin nedir? Bitcoinin ne, neden ve nas..

Blokzincir Kripto Paralar Bitcoin - Kronik Kitap

(0)
50,00 TRY

“Erkin Şahinöz ve Dr. Vedat Güven, objektif yaklaşımlarıyla, konuyu en başından ele alıp son derecede anlaşılır bir çerçeve içine oturtarak incelemiş ve değerlendirmişler. Bu konuda birçok yazı ve inceleme okudum, bu kadar kapsamlı ve anlaşılır olanını ilk kez görüyorum.” - Dr. Mahfi Eğilmez “Pek çok insan kripto paraların gelişimi için karşılıks..

Brotopya - Mediacat Kitapları

(0)
38,00 TRY

Silikon vadisi, insanların dünyayı değiştirdiği modern bir ütopyadır. tabi erkek olmak koşuluyla! “Silikon Vadisi, gündelik yaşamlarımızı belirlediği kadar, geleceğimizi cennete veya kâbusa çevirme gücüne de sahip. Dolayısıyla Brotopya da bir iş kitabı olmanın çok ötesinde.” Teknoloji alanında çalışan kadınlar için Silikon Vadisi, tüm hayallerin ..

Bulutların Üstüne Tırmanırken THY Bir Dönüşüm Öyküsü - Remzi Kitabevi

(0)
35,00 TRY

Uzun yıllarını THY'ye vermiş, şirketin dünya standartlarına ulaşmasını sağlamış başarılı yönetici Cem Kozlu, Türkiye'nin en büyük kuruluşlarından biri olan THY'nin bulutların üstüne tırmanışının öyküsünü anlatıyor... THY'nin tarihçesi, havacılık bilgileri, dünya havayolları şirketlerinin yaşadığı krizler ve kazalar...Bunların yanı sıra, Türkiye öz..

Büyük Kurumlar İçin İnovasyon - Elma Yayınevi

(0)
35,00 TRY

Bir önceki kitabı Adım Adım İnovasyon'da yaratıcı fikirleri gerçek, kârlı ve sürdürülebilir işlere dönüştürmenin metotlarını gösteren Bora Özkent, yeni kitabında bu metotları bünyelerine uyarlamakta zorlanan büyük kurumlara güçlü bir dönüşüm rehberi sunuyor. Startup’lar tarafından başarı ile uygulanan Yeni Yalın Girişim ve Tasarımcı Düşünce gibi m..

Büyük Veri İş Başında - Mediacat Kitapları

(0)
36,00 TRY

Günümüzde pek çok kişi Büyük Veri’nin gücünün ve etkisinin farkında, ancak iş bu aracı en verimli şekilde kullanmaya geldiğinde pek çoğumuzun çuvalladığı da bir gerçek. Bu boşluğu gören yazar Bernard Marr; tıptan hukuka, konaklamadan modaya, bilim dünyasından bankacılığa uzanan, oldukça geniş bir yelpazeye yayılmış kuruluşların, yaşamın içindeki so..

Gösterilen: 1 ile 60 arası, toplam: 347 (6 Sayfa)