Biyografi- Otobiyografi

zgara Görünümü:

Bilinmeyen Aliya

(0)
30,00 TRY

Adı: Bilinmeyen Aliya Barkodu: 9786052021446..

Ekonomide Analiz Örnek Olaylar ve Çözümleri

(0)
32,50 TRY

Adı: Ekonomide Analiz Örnek Olaylar ve Çözümleri Barkodu: 9789751417367..

KELEBEK

(0)
50,00 TRY

Adı: KELEBEK Barkodu: 9789753901505..

1881-1938 Atatürk, Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet Kronolojisi - Bilgi Yayınevi

(0)
34,00 TRY

"Atatürk, Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet Kronolojisi"nde, 1881-1938 arasındaki 57 yıllık yoğun dönem, aynı zaman dilimi içindeki bazı dünya olaylarıyla, dönemin özelliğini belirten bazı ayrıntılar ve sayılarla birlikte verilmiştir. Kitapta, ayrıntılı kronolojiden ayrı olarak renkli sayfalara basılı, 1911-1938 dönemini kapsayan bir de "Özet Kronoloji..

20. Yüzyılın En Büyük Lideri Atatürk 1923'ten 1938'e - Remzi Kitabevi

(0)
35,00 TRY

(1923´ten 1938'e) Aylarca çok satanlar listesinden kalan 20. Yüzyılın En Büyük Lideri Mustafa Kemal'in devamı niteliğinde olan İlker Başbuğ'un hazırladığı bu kitapta Mustafa Kemal Atatürk'ün Cumhuriyet'in ilanından ölümüne kadarki yaşamına yansıyan liderlik dersleri yer alıyor. Atatürk ise bu konuda şöyle diyor: "Benim Türk milleti için yapmak i..

35. Sanat Yılında Hasan Erkek - Opus Yayınları

(0)
54,90 TRY

Prof. Dr. Müzeyyen Buttanrı’nın uzun süren bir çalışma sonucunda, Hasan Erkek’in yayımlanmış 25 kitabını analiz ederek yazmış olduğu eser Hasan Erkek’in, Ortaokul ikinci sınıfta okurken yayımlamış olduğu ilk şiir kitabını (1982) başlangıç alan ve 2017’de noktalanmakta ve yazarın 35 yıllık eserlerini kapsamaktadır. “Hasan Erkek’in Sanat ve Bilim Yaş..

Adam Smith Hayatı ve Bilimsel Çalışmaları - Dorlion Yayınları

(0)
12,00 TRY

Bu biyografik denemeler, F.F.Pavlenkov (1839-1900) tarafından hazırlanan “Olağanüstü İnsanların Yaşamı” serisi dâhilinde yaklaşık yüz yıl önce yayımlanmıştır. Şiirsel kroniğin ve kültürel tarih araştırmalarının o zaman için yeni olan bir türü ile yazılmış bu metinler değerlerini günümüzde hala korumaktadır. Rus toprakları için, “sıradan insanlar iç..

Ahmet Hamdi Tanpinar’da Hastalık - Kopernik Kitap

(0)
36,00 TRY

Ahmet Hamdi Tanpınar, sağlığında mütemadiyen sükût suikastından yakınsa da günümüzde hakkında yazılan kitap, makale, bildiri ve tezlere bakıldığında girişilen bu suikastın başarıya ulaşmadığı görülür. Tanpınar’ın zamana emanet ettiği ismi, bugün hak ettiği yeri almış bulunmakta. Günümüze dek Tanpınar ve eserleri hakkında birbirinden kıymetli birçok..

Akif Dede - Nesil Yayınları

(0)
17,00 TRY

Gençler, geleceğimiz. Gençler, ancak güzel gönüllü örneklerle güzelleşir. Gönlü en güzellerden birisidir Akif Dede. Çünkü o, hayatı ve eserleriyle gönülleri fethetti. Nesilleri fethetti. Gençler! Ondan kalan emaneti taşımaya, İnancının bayrağını yükseltmeye, Asım’ın nesli olmaya, Yeni bir Çanakkale ruhuyla kendine gelmeye, özüne dönmeye, Akif Dede’..

Albert Einstein - Olympia Yayınları

(0)
10,00 TRY

Öğretmene mümkün olduğu kadar az zor kullanma hakkı vereceksiniz ve öğrencinin hocasına duyacağı saygımn tek kaynağı onun insanhk ve düşünce değerleri olacak. ...Çünkü başarı kazanan bir insan, başkalarından büyük bir pay alır ve bu pay çok kez onlara gördüğü hizmetin karşılığım kat kat aşar. Bir insanın değeri verdiğiyle ölçülür, alabileceğiyle de..

Alex de Souza - İndigo Kitap

(0)
32,50 TRY

Alex, kuşkusuz birlikte çalışma ayrıcalığına eriştiğim büyük bir oyuncuydu. Maç okuma yeteneği olağanüstüydü, zeki ve teknikti, sahada olup bitenleri gözden kaçırmıyor ve topa akıl almaz bir kolaylıkla dokunuyordu. Onun futbolu klasik ve rafineydi. Saha kenarından, sonraki hamlelerini çoğu zaman tahmin edemiyordum. Fakat o, öngörüsüyle yapılması ge..

Amerika’da Bir Osmanlı - Muhammed A. R. Webb - Kopernik Kitap

(0)
50,00 TRY

Muhammed Alexander Russell Webb (1846-1916), Müslüman oluncaya kadar hep bir arayış içinde olmuş ve Müslüman olduktan sonra da insanları İslam’a davet için faaliyetlerde bulunmuş Anglo-Sakson bir Amerikalıdır. Muhammed Webb’in faaliyetleri özellikle The New York Times, New York Herald, Chicago Tribune gibi tanınmış gazetelerde yer bulmuş ve İslam’ı..

Aşık Ruhsati - Ketebe Yayınları

(0)
20,00 TRY

Bir zaman İcadî bir zaman Cehdî ve en sonunda şeyhinden ruhsat alıp Ruhsatî mahlasını alan ozanımız Ruhsatî Baba, Nakşî bir halk şairidir. İslam erkânı ve Peygamber sünneti onun şiirlerinin en büyük dayanağıdır. 70 yıllık dünya hayatında kendisi gibi gurbette olan “dünyazedelere” şiirleriyle sılanın yolunu işaret eder, nefsin ve dünyanın oyunlarına..

Atatürk Yakup Kadri Karaosmanoğlu - İletişim Yayınları

(0)
28,50 TRY

Atatürk'ün manevi şahsiyetine dair bu küçük tahlil tecrübesinde ne Kurtuluş Mücadelemizin, ne de Büyük Türk İnkilabının tarihini veya ideolojik tefsirini yapmak iddiası vardır. Böyle bir mevzu, ancak, muhtelif cinsten bir yığın vesikaya istinat edeceği gibi mahiyeti itibariyle de, Atatürk'le beraber kendisine yardım etmiş olan arkadaşlarının, kendi..

Attila - Maviçatı Yayınları

(0)
8,00 TRY

Her söylediği komutanlarınca onaylanan bir hükümdar, sıradan öğütler veriyor demektir. Bir komutanın başarılı olması için zekâ bakımından üstün olması gerekmez, engel tanımayan azmi, amacına kesin ınancı ve yürekliliği olmalıdır. Akıllı bir komutan uyum sağlar, ödün vermez.Bir Hun, bedelini ödediği sürece istediği her şeyi elde edebilir. Çabuk v..

Ay'da İlk İnsan - Salon Yayınları

(0)
35,00 TRY

Şimdi Universal stüdyolarından sinemalarda: Başrolde Ryan Gosling ve Claire Foy! 20 Temmuz 1969'da tüm dünya otuz sekiz yaşındaki Amerikalı astronot Neil A. Armstrong'un Ay'ın yüzeyine adım atan ilk insan oluşunu izledi. Belki de insanlık tarihi boyunca hiçbir söz o tarihi anda söylenen birkaç kelime kadar ünlü olmadı. Bu önemli biyografi, Ay'da İ..

Azerbaycan Türk Edebiyatının Büyük Romantiği - Hiperlink Yayınları

(0)
60,00 TRY

Elinizdeki kitap, XX. yüzyıl Azerbaycan edebiyatının en yetenekli şair ve dramaturglarından ve en kıymetli şahsiyetlerinden biri olan Hüseyin Cavid Rasizâde hakkında yapılmış bir çalışmadır. Azerbaycan edebiyatının lirik-romantik şairi ve Stalin represiyasının kurbanı olan Hüseyin Cavid, manzum dramın ustasıdır. Azerbaycan romantizminin gelişmesind..

Babam Çatlı - Panama Yayıncılık

(0)
39,00 TRY

3 Kasım habercisi olan son telefon konuşmamız: "Kızım sana bırakabileceğim en büyük mirasım yaşadıklarımdır. Başını hiçbir zaman eğmeyeceksin." Onun içinde mor dağlara türkü söylemek, uzaktan geçen turnalara el sallamak vardı. O bir devre damgasını vurdu ama içindeki türküyü hiç duymadılar, dinlemediler... Yükselen canhıraş çığlıkların ortasında h..

Babam Çatlı 2 Çatlı Reis - Panama Yayıncılık

(0)
27,00 TRY

Baba bizim evimiz neresi?” “Vatanımız Gökçen’im… Vatanımız.” Yakın tarihimizin bir tanığıyım ve bu süreçte ben bir kahraman tanıdım; Babam Abdullah Çatlı. Onun yaşadıklarının bir bölümüne, sizleri de tanık etmek üzere Çatlı Reis’i kaleme aldım...

Belki Yarından Da Yakın - İskenderiye Yayınları

(0)
15,00 TRY

Bütün yazarlar büyük hikâyeler yazabilmek için sarılmışlardır kalemlerine. Çünkü insanlık tarihi, büyük hikâyelerin tarihidir. Bazı insanlar vardır ki, yazarların bile kıskanacağı kadar büyük bir hikâyenin kahramanı olarak sürdürmüşlerdir hayatlarını. Yazarlaraysa bu hayatları anlatmak düşmüştür çoğu zaman. Elinizde tuttuğunuz bu kitap işte böyle..

Ben 'Aşk'ı Doğu’da Tanıdım Batı’da 'Ölüm'ü Gördüm Halit Refiğ - Yeditepe Yayınevi

(0)
35,00 TRY

Türkiye’nin yakılan ilk ve tek filmi “Yorgun Savaşçı”nın yönetmeni Halit Refiğ ile onurlu bir yaşamın anıları… “Aşk-ı Memnu” ile başlayan derin bir sevgi, bağlılık hikâyesi… “Hanım”, “Teyzem”, “Köpekler Adası” gibi filmlerin yaratıcısı vicdanlı aydın Halit Refiğ ile 35 yıl… Türk sinemasının büyük yönetmenlerinden Halit Refiğ, hayatı boyunca Ulusal ..

Ben Mustafa Kemal - Bulut Yayınları

(0)
25,00 TRY

Ulusal Kurtuluş Savaşı yıllarını konu edinen bu kitapta Mustafa Kemal kendisini ve mücadele arkadaşlarını anlatıyor; çocukluğunu, gençliğini, arkadaşlarını, mücadelesini ve en önemlisi, mücadelesine temel olan düşünceyi açıklıyor. İşgâle uğrayan vatan topraklarında, askeri başarıların yanı sıra sosyal yaşamda da hangi koşullarda neyi nasıl yaptığın..

Gösterilen: 1 ile 60 arası, toplam: 490 (9 Sayfa)