Antoloji-Derleme

zgara Görünümü:

100 Büyük Roman 2 - Ötüken Neşriyat

(0)
25,00 TRY

Batı Edebiyatını iyi öğrenmek için bu edebiyatı oluşturan eserler ve yazarları hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. "100 Büyük Roman" bu ihtiyacı karşılamak için hazırlanmış ve dört cilt halinde okuyucuya sunulmuştur. Roman nasıl okunur? , Romancının realite görüşü, Romandaki karakterler, Romancı nasıl çalışır?, Karakter belirtilmesi, Romana bakış ..

100 Büyük Roman 4 - Ötüken Neşriyat

(0)
25,00 TRY

Özet - Teknik - Kritik - Karakter Analizleri - Yazar Biyografileri Batı Edebiyatını iyi öğrenmek için bu edebiyatı oluşturan eserler ve yazarları hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. "100 Büyük Roman" bu ihtiyacı karşılamak için hazırlanmış ve dört cilt halinde okuyucuya sunulmuştur. Roman nasıl okunur? , Romancının realite görüşü, Romandaki karakt..

5. Madde - Pegasus Yayınları

(0)
49,98 TRY

İTAAT ETMEK ZORUNLUDUR. FEDERAL ISLAH BÜROSU BAŞKANLIK OFİSİ AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ AHLAK YASALARI 1. MADDE Birleşik Devletler, Amerikan Kilisesi’ni resmen kabul eder. 2. MADDE Edebiyat ve diğer medya türleri ahlakdışı kabul edildiğinden yasaklanmıştır ve hiçbir koşulda sahip olunamaz, satın alınamaz, satılamaz ya da takas edilemez. 3. MAD..

Ay Işığı - Can Yayınları

(0)
12,50 TRY

Ay Işığı, öykü alanında dünya edebiyatına damga vurmuş Fransız yazar Guy de Maupassant’nın on dört öyküsünden oluşan bir derleme. Edebiyat yaşamına Flaubert’in himayesinde başlayan Maupassant, benzerine az rastlanır gözlem gücü, küçük ayrıntıları değerlendirme ustalığı ve doğrudan söylenenin gerisindeki ince alayla kaleme aldığı eserleriyle öyk..

Ben Bir Devrimciyim - Sel Yayıncılık

(0)
45,00 TRY

John Steinbeck emekçilerin yaşam koşullarını gerçekçi ve samimi bir üslupla işlediği öykü ve romanlarıyla dünya çapında elde ettiği başarının yanı sıra dönemin önde gelen yayıncıları tarafından aranan bir muhabir ve köşe yazarıydı. Ben Bir Devrimciyim, Steinbeck’in yoksulluk ve emek sömürüsünden ırkçılık ve ayrımcılığa, mevcut politik ve sosyal at..

Çakıcı'nın İlk Kurşunu - Yapı Kredi Yayınları

(0)
8,00 TRY

Sabahattin Ali'nin, kızı Filiz ve eşi Aliye Ali tarafından uzun yıllar titizlikle korunan sandığındaki evraklar arasından Nüket Esen, Zeynep Uysal, Engin Kılıç ve Olcay Akyıldız'ın derlediği hikâye, şiir ve makaleleri ilk kez günışığına çıkıyor. Kitapta yer alan hikâye ve şiirler, hikâye, roman ve şiirlerinde tanımlamakta güçlük çektiğimiz kimi duy..

Dil Irkçılığı Linguizismus Linguicism - Yeni İnsan Yayınları

(0)
28,00 TRY

Bu antoloji, 2013 ve 2014 yıllarında ilk uygulamada beş ve ikinci uygulamada dört ülkeden gelen öğretim görevlisi ve öğrencilerin katıldığı iki ERASMUS projesininin sonucu olan analizleri ve yansımaları içermektedir. Katkılar, şimdiye dek ele alınmamış konular da dahil olmak üzere dil(ler), eğitim ve gü? konularına odaklanmaktadır. Metinler Almanca..

Dünya Dinlerinde Kutsal Metinler - STS Yayınları

(0)
16,67 TRY

Her din, kutsal kabul edilen bir metne sahiptir. Dinlerin temel öğretileri ve uygulamaları bu metinlerde ortaya konulmaktadır. Dolayısıyla bir dinin kutsal metnini okumak, o dinle doğrudan ve anlamlı bir karşılaşma anlamına gelmektedir. Öğrenciler ve konuya ilgi duyan genel okuyucu için tasarlanan bu kitapta Hinduizm, Budizm, Caynizm, Sihizm, Konfü..

En Kısa Andır Mucize - Parantez Yayınları

(0)
35,00 TRY

Charles Bukowski, edebiyat dünyasına esas girişini şiirle yapmış, bu nedenle şiirlerini düzyazılarından ayrı bir yere koyuyor ve daha çok önemsiyor. EN KISA ANDIR MUCİZE Bukowski’nin son şiirlerinden oluşuyor. 24 yaşındayken ilk kısa öyküleri yayınlanan Bukowski, bir yıllık yazarlık deneyiminden sonra, yazdıklarının çoğunun edebiyat dergilerince ya..

Erkilet Güzeli Bağlar Bozuyor - Yayın Dünyamız Yayınları

(0)
20,00 TRY

Erkilet Güzeli Bağlar Bozuyor Erkilet güzeli bağlar bozuyor Kirpikleri kalem olmuş yazıyor Tek tek basaraktan / Bade süzerekten İnci dizerekten / Gel canım gel amman Cevizin yaprağı dal arasında Severler güzeli bağ arasında Tek tek basaraktan / Bade süzerekten İnci dizerekten / Gel canım gel amman Erkilet günaydın gölge basma mı Benim sev..

FerhAntoloji - Bilgi Yayınevi

(0)
58,00 TRY

FerhAntoloji, Şensoy'un kitapları, yayımlanmamış oyunları, TV skeçleri, şiirleri, -1968'den bugüne- 35 yıla sığdırdığı bütün yazı çalışmaları taranarak oluşturuldu: Ortaya böylesine dev bir antoloji çıktı. Şensoy külliyatına sahip olanlar için yeni bir kitap, ilk defa okuyacaklar için iyi bir fırsat FerhAntoloji...

Gençler İçin Öykü Antolojisi - Dorlion Yayınları

(0)
15,00 TRY

Bir sonbahar sabahı idi. Ta Çin hududundan Baykal gölüne kadar kuzey ve güney kıtalardaki halk, ağaçların kovuklarında, dağların oyuklarında, kulübelerde, çadırlarda barınan insanlar uyanmaya, izbelerin önündeki kısraklardan kımız yapmak için, kadınlar süt sağmaya başlamışlardı. Bu sırada idi ki tan yerinden doğru parlak bir bulut koparak ta baş ta..

Gereksiz Bir Adamın Güncesi Öyküler Cilt: 1 - İletişim Yayınları

(0)
41,00 TRY

Ergin Altay çevirisi, Richard Freeborn’un önsözü, Judith Armstrong’un sonsözü, Yazar ve dönem kronolojisi, Kitaba dair görsellerle. Gereksiz Bir Adamın Güncesi, Turgenyev’in dünya edebiyatında kalıcı bir iz bırakarak birçok yazara esin veren “Gereksiz Adam” tiplemesine kaynaklık eden unutulmaz öyküsünü de içeren bir derleme. Gereksiz Bir Adamın Gün..

Halil Cibran Seçme Eserleri - Yakamoz Yayınları

(0)
30,00 TRY

Doğunun Nietzsche’si olarak bilinen Lübnan asıllı filozof, şair ve ressam Halil Cibran, edebiyat dünyasında çok konuşulan pek çok esere imza atmıştır. Özellikle “Ermiş” adlı kitabı sayısız dile çevrilmiş, en çok okunan kitaplar arasında yerini almıştır. Biz de sizler için bu usta kalemin en sevilen eserlerini bir araya getirdik. Sevgiyi her şeyin ü..

Hayat bir Yardımlaşmadır - Üsküdar Üniversitesi Yayınları

(0)
20,00 TRY

Üsküdar Üniversitesi Yayınları Popüler Bilim Serisi’nde yerini alan elinizdeki bu Hayat Bir Yardımlaşmadır kitabı size yepyeni bir üslup ve anlayışla kâinat kitabını mütalaa ettiriyor. Bunun emsallerinden en önemli farkı, kâinattaki varlıkların sanat inceliklerini ve harikalıklarını doğrudan nazara vermesidir. Buna mana-yı harfi veya tevhid dili d..

Her İnsan Bir Dünya - Lukka Kitap

(0)
23,15 TRY

Hayat; pek çok farklı boyutu olan başı ve sonu belli bir yolculuk. Bu yolculukta insanı en çok etkileyen şeylerden bir tanesi de örnek yolculuklar. Bazen “Şu insan nasıl başarılı oldu? Bu insan nasıl buralara geldi?” gibi sorularla uğraşır, kendi cevaplarımızla bu soruları yanıtlarız. Bu kitap oluşurken kilometrelerce yollar gidildi. Büyük emekler ..

İlkgençlik Çağına Öyküler 2. Cilt - Everest Yayınları

(0)
31,00 TRY

Uzun yıllardan beri okullarda kaynak kitap olarak okutulan İlkgençlik Çağına Öyküler adlı bu derleme, usta yazar Selim İleri'nin tüm edebiyat severler için hazırladığı eşsiz bir hazine... Necati Cumalı, Yusuf Atılgan, Vüs'at O. Bener, Zeyyat Selimoğlu, Oktay Akbal, Yaşar Kemal, Muzaffer Hacıhasanoğlu, Nezihe Meriç, Mehmet Başaran, Kâmuran Şipal, T..

İnsanlar İçinde Bir İnsan - Yapı Kredi Yayınları

(0)
45,00 TRY

Modern öykücülüğümüzün öncülerinden Sait Faik Abasıyanık adına konan Sait Faik Hikâye Armağanı, yarım yüzyılı aşkın tarihi, Armağanı alan öykü kitaplarının edebi değeri, seçici kuralların oluşumunda gösterilen özen ve süreklilik açısından Sait Faik’e ve öykücülüğümüze yaraşır bir ödül. Bu ödülü kazanmış 54 kitaptan birer öykünün yer aldığı İnsanlar..

İsmail Gaspıralı Seçilmiş Eserleri 2 Fikri Eserleri - Ötüken Neşriyat

(0)
45,00 TRY

Mütefekkirin güncelliğini muhafaza etmekte olan, "Türk ve İslam dünyasının "modernleşme problemleri konusunu ele alan eser ve yazılarından oluşan bir derlemedir. Avrupa ve Rusya ile nasıl ilişkiler kurulması gerektiğini, Rusya Müslümanlarının sosyal, siyasi ve kültürel hakları uğrundaki mücadelelerini ve düzenlemek istediği Dünya Müslümanları Kongr..

İstiklal Hasreti - Ötüken Neşriyat

(0)
47,00 TRY

28 Mayıs 1918’de, Mehmet Emin Resulzade’nin başkanlığında kurulan Azerbaycan Cumhuriyeti, 27 Nisan 1920’de Kızıl Ordu’nun işgaliyle ortadan kaldırılmış ve Odlu Yurt, 70 yıl sürecek komünist bir tahakküm düzeni altında esir Türk vatanları arasına katılmıştır. Bu dönemde, Türkiye’ye sığınan, emin bir ilticagah olarak kardeşlerinin yanına yerleşen Aze..

Kara Mizah Antolojisi - Sel Yayıncılık

(0)
36,00 TRY

Gülünecek bir şey yok, oysa gülüyoruz. Üstelik: Gülüyoruz, ama canımızı acıtıyor gülmek.Bütün renklerden gülüyoruz, bir de siyah, simsiyah bir gülüşümüz var. Andre Breton, Kara Mizahı "aydın kişinin teklüksü" sayıyor. Hayatında başka hiçbir lükse yer açmamış insanlar için bu sert, amansız söz yağmuru önemli bir sığınak...

Kitaplar 01 - Ziya Gökalp - Yapı Kredi Yayınları

(0)
75,00 TRY

“Ziya Gökalp Avrupalıların anladığı manâda âlim değildir. Kendisi, “âlim” ile “ârif ”i ayırmaya hususî bir itina gösterdiğine bakılırsa kim bilir belki âlim olmak istememiştir. Ziya, Avrupalıların anladığı manâda filozof değildir, hatta Spengler nevinden hayatın ve Garb medeniyetinin gidişi hakkında orijinal fikir yaymak isteyen bir muharrir de değ..

Kültür ve Sosyoloji - Eğitim Kitabevi

(0)
32,00 TRY

Toplum, benzerlikler ve farklılıklar üzerine inşa edilmiş bir insan birlikteliğidir. Bu birlikteliği oluşturan bireyler, sahip olduğu temel özellikler bağlamında kültürel bir yapı oluştururlar. Kültürel yapılarda, bizi biz yapan değerlerden hareketle, insan ile ilgili, insanı ilgilendiren her konuda bir etkileşim söz konusudur. Dolayısıyla kültür, ..

Masallar Hikayeler 3 - Yapı Kredi Yayınları

(0)
18,52 TRY

Nâzım Hikmet'in bütün şiirleri için Memet Fuat'la da sıkı bir işbirliği yapan Yapı Kredi Yayınları, kaynak metinleri esas alarak ve önceki basımları gözden geçirerek yaptığı çalışmayı bitirdi. 3 ciltlik "Masallar, Hikâyeler" serisinin de yayımlanmasıyla "Nâzım Hikmet Külliyatı" tamamlanmış oldu. Hikâye ve masalları, Nâzım Hikmet'in az bilinen bir y..

Mehmet Akif Ersoy'dan Seçmeler - Ema Kitap

(0)
9,90 TRY

Mehmet Âkif Ersoy, baba tarafından Arnavut, anne tarafından Özbek asıllı Türk olan Cumhuriyet Dönemi şairi, düşünür, veteriner, öğretmen, vaiz, hafız, Kur'an mütercimi, milletvekili. Türkiye Cumhuriyeti'nin ulusal marşı olan İstiklâl Marşı'nın yazarıdır. "Vatan Şairi" ve "Milli Şair" unvanları ile anılır. Çanakkale Destanı, Bülbül en önemli eserler..

Memleket Yazıları 04 Mutfak Zevkinin Son Günleri - İnkılap Kitabevi

(0)
38,00 TRY

Memleket Hikâyeleri’nin unutulmaz yazarı Refik Halid Karay’ın 1938-1965 yılları arasında Tan, Akşam, Yeni İstanbul, Zafer gibi dönemin en çok ses getiren gazete ve dergilerinde yayımlanan eserleri Memleket Yazıları dizisinde yeniden hayat buluyor. Karay’ın muharrir kimliğinin ayrılmaz bir parçasını oluşturan gazeteci ve fıkracı yanı böylelikle 18 k..

Gösterilen: 1 ile 60 arası, toplam: 83 (2 Sayfa)