Din-İnanç Kitapları

zgara Görünümü:

ESMALARIN GIZEMI

(0)
37,00 TRY

Adı: ESMALARIN GIZEMI Barkodu: 9786052690376..

Ateizm - Siyah Beyaz Yayınları

(0)
18,00 TRY

Ateizm,tüm tanrılara, ruhsal varlıklara, metafizik inançlara ve dinlere inanmayan, gerçekliği din yoluyla açıklamayı kabul etmeyen bir felsefi düşünce akımıdır. Dünyadaki toplam ateist nüfusu ve bunun dağılımını tam olarak tespit etmek oldukça zor. İnanç anketlerinde ateizme farklı anlamlar yükleyenler olduğu gibi bunu diğer din dışı felsefi görüş..

Avesta Bölümler - Kora Yayın

(0)
22,00 TRY

Avesta'nın Türkçeye çevrilen bu bölümlerini ilk defa, Pehlevi dilinden İsveççeye Nathan Söderblom, 1908'de çevirdi. Avesta, İ.Ö. 1500-1000 yılları arasında yaşamış olan ilk Arya din kurucusu Zerdüşt'ün kutsal kitabının adıdır. Sözcük anlamı "temel, açıklayıcı bilgi" olan bu metinler 12 bin öküz derisi üzerine yazılmıştı. Büyük İskender, eski adıyla..

Budizm - Siyah Beyaz Yayınları

(0)
18,00 TRY

Budizm, bugün dünya üzerinde yaklaşık 500 milyonu aşkın inananı bulunan bir dindir. İlk önce Hindistan’da ortaya çıkmış, daha sonra zaman içinde Güneydoğu ve Doğu Asya’da (Çin, Japonya, Kore, Moğolistan, Nepal, Sri Lanka, Tayland ve Tibet gibi ülkelerde) yayılmıştır. Farklı bakış açılarına göre din veya felsefe olarak tanımlanan Budizm'in hedefi; ..

Deizm - Siyah Beyaz Yayınları

(0)
19,00 TRY

Deizm veya yaradancılık, doğal dünyaya dair gözlemler ve mantığın kaynağını oluşturduğu; dinsel bilgiye dolaysız biçimde sadece akıl yoluyla ulaşılabileceği ilkesini esas alan, bu sebeple vahiy ve esine dayalı tüm dinleri reddeden bir Tanrı inancıdır. Kehanetlerin, mucizelerin, dinsel dogmaların, demagojilerin ve kaynağı ilahi ilan edilen dinlerin ..

Dhammapada Hasan Ali Yücel Klasikler - İş Bankası Kültür Yayınları

(0)
14,00 TRY

“Bir Kişi Anlamsız Sözcüklerden Oluşan Binlerce Beyti Ezbere Okusa Ne Fayda! Duymasını Bilen Için Dhammapada’nın Tek Bir Sözcüğü Daha Iyidir, O Kişiyi Huzura Erdirir.” Buddhizmin En Önemli Kutsal Metinleri Üç Sepet (Tripitaka) Çatısı Altında Toplanmıştır. Üç Sepet’in Ikincisi Olan Suttapitaka’nın Altında Yer Alan Ve 423 Suttadan (Beyitten) Oluşan D..

Gizlenen İncil Barnabas - Olympia Yayınları

(0)
20,00 TRY

Barnabas İncili'nde Hz. İsa'nın ne ilahlığından söz edilmekte, ne de çarmıha gerildiğine yer verilmektedir. Yine Barnabas İncili'nde Hz. İsa(as): ''Ben bütün yeryüzündeki kabilelerin beklediği Mesih değilim,'' demektedir. Barnabas İncili'nin Müslümanlar tarafından yazılmadığının bir delili de şudur: Hz Peygamber'in dünyaya gelişinden 75 yıl önce (M..

Hazreti Musa - İlgi Kültür Sanat Yayınları

(0)
10,00 TRY

İsrailoğullarının kurtarıcı kahramanı, lider, peygamber, komutan, yasa uzmanı, Tanrı’nın yüz yüze görüştüğü tek kişi. Hz. İsa bir tarafa bırakılacak olursa, doğumundan ölümüne sıradışı yaşam süren bir peygamber. Tevrat’ta anlatıldığına göre bütün kahramanlar gibi dağda yalnız başına ölmüş ve Moab topraklarında Tanrı tarafından defnedilmişti. Bir..

Out Of Stock

Kötülüğün Mitleri - Ötüken Neşriyat

(0)
36,00 TRY

“Kötülük arayışında olan kişi önce kendi yansımasına bakmalıdır.” -Konfüçyüs “Bu dünyadaki kötülüğün çoğu iyi niyetli insanlar tarafından yapılır.” -T.S. Eliot “Eski bir yanılsama var. Buna iyi ve kötü denir.” -Friedrich Nietzsche “Günümüz insanı ilkel veya antik çağ insanından daha fazla kötülük yapma kapasitesinesahip değildir. Sadece, kötü..

Papa 16. Benedikt Gizli Türkiye Gündemi - Destek Yayınları

(0)
19,00 TRY

Kitabın ilk baskısıPapa 16. Benedikt / Avrupa Birliği Ve Türkiye adıyla yayımlanmıştır. Benedikt adını alan papaların başına gelen ilginç olaylar ve 16. Benedikt'in çocukluğundan günümüze özel yaşamı, Nazilerle işbirliği yapması daha önce hiç yayımlanmamış resimler ve belgelerle bu kitapta yer alıyor. Benedikten Tarikatı'nın kurucusu Nursia'lı Be..

Şamanizm - İmge Kitabevi Yayınları

(0)
115,00 TRY

Mircea Eliade'nin bu kitabı şamanizmi bir bütün olarak ele alan ilk yapıttır. Bugün elimizde şamanizmin çeşitli türlerine ilişkin hatırı sayılır miktarda belge var. Birçok özgün çalışma da şamanizmin budun-bilimsel, toplumbilimsel, ruhbilimsel incelemesine girişmiştir. Ancak, bu engin bibliyografyayı oluşturan yapıtlar, birkaç önemli çalışma dışınd..

Şamanizm: Esrik Yolculuk - Berfin Yayınları

(0)
32,00 TRY

Şamanın esrik yolculuğuna katıldı mı bir kere insan, geçmişe açılan kapısız kapıyı aralar: Kapıdan içeriye adımımızı atar atmaz, kendimize karşı savaş açar ve bellek yaralarımızı kanatırız; unutulmuş anılarımız, bilincimizin dışına savrulur ve uğuldamaya başlar. Kierkegaard'ın da belirttiği gibi yaşam, arkadan öne doğru koşar, ancak geriye dönüler..

Soru ve Cevaplarla Sabatay Sevi Sabataycılar - Kopernik Kitap

(0)
32,00 TRY

Türk toplumunda en çok tartışılan sorunlardan birisi, Selanikli de denilen Sabatay Sevi’yi takip eden Yahudi mezhebidir. Bu mezhebin gelişimi, mensuplarının içtimai konumu az bilinen ve az bilindiği ölçüde önyargılarla tartışılan bir konudur. Hiç şüphesiz Cengiz Şişman bu konuda en aydınlatıcı, tarihî ve felsefî bir çalışmayı öne koymuştur. Bu kita..

Suttanipata Hasan Ali Yücel Klasikler - İş Bankası Kültür Yayınları

(0)
13,00 TRY

Gürültüden Korkmayan Bir Aslan Gibi, Ağın Yakalayamadığı Bir Rüzgâr Gibi, Sudan Kirlenmeyen Nilüfer Gibi, Kişi Bir Gergedan Gibi, Yalnız Dolaşmalı. Suttanipata, Yani Suttaların Dökülüşü Buddhizmin Üç Sepet’inin (Tripitaka) En Meşhur Kısmı Olan Suttanipata’nın Içinde Yer Alır. Buddha Felsefesinin Temel Görüşlerini Çarpıcı Diyaloglarla Sunan Bu Kıyme..

Üç Din Üç Tanrı - Berfin Yayınları

(0)
28,00 TRY

Bu kitap imam, papaz ve hahamın zaman zaman kırıcı olan tartışmasının aktarımıdır. Tanrısını mezada çıkaranların, alıcı beklerken kimin elinde kalacağının yarışmasıdır. Her üç dinin mensupları da kendi tanrısının koşulsuz gerçek ve tek olduğunu savunurken, dinlerinde hâlâ bakımda olan ‘Çok tanrı'nın izlerini silememişler, diğer taraftan tanrıların..

Yahudiliğin Büyük Sırrı Yahudilik Sabetaycılık Siyonizm Türkiye'de Yahudilik - Kripto Kitaplar

(0)
15,95 TRY

Tarihin derinliklerinde İbranilerle bir şekilde temasa giren ve onlarla yaşıt milletler, bugün artık yaşamıyorlar. Hititler, isimlerini ve harabelerini coğrafyamızda bırakarak Anadolu Medeniyetleri Müzesi’ndeki yerlerini aldılar. Babilliler gibi güçlü devlet ve medeniyetler kuran halklar bile yok artık! Sadece kitaplardan okuyoruz onların hikâyesi..

Gösterilen: 1 ile 36 arası, toplam: 36 (1 Sayfa)