Şiir

zgara Görünümü:

MIRNAME BÜYÜKLERE KEDI ŞIIRLERI

(0)
18,00 TRY

Adı: MIRNAME BÜYÜKLERE KEDI ŞIIRLERI Barkodu: 9789750822063..

Çiçekli Şiirler - Meav Yayınları

(0)
18,00 TRY

Çiçekli şiirler, tıpkı geleneksel Japon şiiri haiku'lar gibi az sözcükle çok şey anlatıyor. İçinde mevsimlerin, hayvanların, çiçeklerin ve hayallerin olduğu bu küçük şiirler, çocukları doğada rengârenk bir yolculuğa çıkarıyor. Üstelik sadece çocukları da değil; bu yolculuğa özlem duyan herkesi... Mine Gonca Çelik’in şiir metinleri sulu boya çi..

Çocuk Şiirleri - İskele Yayıncılık

(0)
5,50 TRY

Çok severiz biz okulu Kitabımız bilgi dolu Okur yazar her Türkoğlu Yükselmenin budur yolu. Biz okullu çocuklarız Hem çalışır hem oynarız. Kâğıt, kalem, kitap, defter, Bizi bunlar adam eder. Öğretmeni candan dinler, Öğreniriz pek çok şeyler. Biz okullu çocuklarız, Hem çalışır, hem oynarız...

Çocuk Şiirleri Antolojisi - Bulut Yayınları

(0)
23,00 TRY

Bu antolojide ilk amaç çocukların şiir dünyasıyla tanışmalarını sağlamak… Çağdaş Türk Şiiri’nin en önemli şairlerinden yaptığımız bu seçmede ilköğretim çağındaki çocukların duygularını paylaşacağını, onların hayal dünyalarını geliştireceğini, Türkçeyi güzel ve doğru kullanmalarında örnek olacağını umduğumuz şiirlere yer verdik. Böylelikle bu anto..

Çocuklar İçin Safahat - Koloni Çocuk

(0)
14,90 TRY

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak; Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak. O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak; O benimdir, o benim milletimindir ancak. Çatma, kurban olayım çehreni ey nazlı hilâl! Kahraman ırkıma bir gül… ne bu şiddet bu celâl? Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helâl, Hakkıdır, Hakk’a tapan, milletimin is..

Değerler ve Karakter Eğitimini Destekleyen Çocuk Şiirleri - Pötikare Yayınları

(0)
19,00 TRY

“Bu kitaptaki şiirleri, rehber öğretmenlerin, ana sınıfı ve ilkokul sınıf öğretmenlerinin; öğrencilerin sosyal ve kültürel değerlerimizi özümseyerek olumlu karakter özellikleri kazanmalarını sağlamak amacıyla yapacakları etkinliklere destek olması düşüncesiyle yazdım. Çocuklarımızın da bu şiirleri zevkle okuyacaklarını, böylece sosyal yaşantılarını..

Deniz Olsun Adı - Günışığı Kitaplığı

(0)
20,00 TRY

Çocukluğu katıksız bir sevinç ve yalın bir gerçeklikle resmeden çocukça şiirler! Şair, edebiyat öğretmeni Adil İzci'nin ilk çocuk şiirleri kitabında birbirinden güzel 41 şiir yer alıyor. Uzun yıllar emek verdiği Türk şiirinde özgün bir yer edinen şairin, engin edebiyat birikimi, duru ve zengin Türkçesi'yle derinleşen, doğaya ve yaşama övgü dolu ş..

N'olur Ödev Ver Öğretmenim - Turta Kitap

(0)
18,00 TRY

Şair ve çevirmen Nazmi Ağıl, şiiri çocukların aklına düşürmeyi amaçladığı güleç dizeleriyle karşımızda beliriyor. Söz sanatları mizahla buluşuyor, kıtalar gülmek için şiirin sonunu bekleyemiyor, uyaklar kendini tutamayıp kıkır kıkır kıkırdıyor… Geçen Hafta Hastaydım Ya Geçen hafta hastaydım ya, Okuluma gidemedim Diye ödevimi eve Yollamış öğretme..

Pamuk - Elma Yayınevi

(0)
19,00 TRY

Pelin Güneş’ten bir şiir kitabı daha. İşte yumuşacık şiirler, bu kez sekiz yaşından büyük herkes için yeniden karşımızda. Yine samimi, komik ve etkinliklerle koyu bir sohbete dalmış halde bizi bekliyorlar. PAMUK Pamuk nerede yetişir? Dedi öğretmenimiz, Ben biliyorum dedim. Halamın köyünde, Gördüğümüz kuzular, Her bahar pamuklar. Halam onları t..

Sen Islık Çalmayı Bilir misin - Günışığı Kitaplığı

(0)
22,00 TRY

Akademisyen, çevirmen, yazar Necdet Neydim'den çocukluğu çocuk gözüyle anlatan şiirler. Çocuk ve gençlik edebiyatı alanındaki araştırmaları ve kuramsal çalışmalarıyla tanınan akademisyen, çevirmen, yazar Necdet Neydim'in şiirleri, günümüz çocuklarının kaygılarını, özlemlerini, sevinçlerini, hızla değişen yaşamlarını, yine onların gözünden yalın ve..

Şiirlerle Atatürk - Bilgi Yayınevi

(0)
17,00 TRY

71 ozanımızın, ATATÜRK için yazdığı en güzel şiirleri birarada. İlköğretim öğrencileri başta olmak üzere geniş bir okur kitlesine hitap eden ŞİİRLERLE ATATÜRK, her an başvurulabilecek zengin bir kaynak...

Yaramaz Şiirler - Hep Kitap

(0)
12,00 TRY

Türk şiirinin yaşayan en büyük şairlerinden Refik Durbaş, her yaştan şiirseveri dizelerinde uyuyan kardan adamı, aklımızın dallarına konan kuşları, gölgesi çalınan ağaçları, tahta atıyla doktora giden dedeleri keşfetmeye çağırıyor. Çocuklar için yazılan şiirlerin her şeyden önce “şiir” olması gerektiğini hatırlatan ürünleriyle Durbaş, öğreticilik ..

Gösterilen: 1 ile 33 arası, toplam: 33 (1 Sayfa)