Akademik

zgara Görünümü:

Acil Dahiliye - İstanbul Tıp Kitabevi

(0)
441,00 TRY

Tıp ilmi insanlık tarihi boyunca en muteber ilimlerden olmuştur. Çünkü sağlık insanlık açısından hayatın sür-dürülebilirliğinde en önemli köşe taşlarındandır. Sağlıklı bir yaşam en büyük nimetlerden kabul edilmiş ve buna hizmet eden doktorlar da yüzyıllar boyunca toplumda saygın bir yere sahip olmuşlardır. Günümüze gelinceye kadar tıp ilminde büyük..

Açılın Ben Çocuğum - Elma Yayınevi

(0)
29,00 TRY

Bu kitap, aileleri okulla tanıştırmak ve okulun içinde yaşananları eğitimci gözüyle yansıtmak; eğitimcilere de ailelerin penceresinden yansıyanları göstermek için yazılmıştır. Okul ve aile arasındaki çatışmaların çocukları ve gençleri nasıl etkilediğini, onların tutkularını nasıl yıllar içinde eksilttiğini; kurulacak okul-aile ilişkisinin nasıl olm..

Adli Hakimlik Hakimlik İş Hukuku Konu Anlatımı - A Kadro Eğitim Kurumları

(0)
40,00 TRY

Bu kitap ayrıntılı anlatımıyla temel bir kaynaktır. Adli Hakimlik sınavına yeni eklenen İş Hukuku testi için gerçek anlamda bir başucu kitabıdır. Sanayi Devrimi’nde buharın ve kömürün yarattığı enerji gücü keşfedilmesi ile birlikte fabrika kavramı ve “işçi” sınıfı ortaya çıkmıştır. İnsanoğlunun merak ve iştahı bulunan enerji güçleriyle birleştiğin..

Aşkın Celladı ve Diğer Psikoterapi Öyküleri - Remzi Kitabevi

(0)
37,50 TRY

Saul, Stockholm'den gelen ve açamadığı üç mektuptan dolayı niye acı çekiyordu? Thelma'yı geçmişteki bir aşk macerasına bu kadar bağlayan şey neydi? Carlos'un maço fanteziler', onu yavaş yavaş öldüren kanseri kabullenmesine nasıl yardımcı oldu? Elinizdeki bu kitapta, psikoterapist Irvin D. Yalom'un yalnızlık, ölüm korkusu, yaşama amacını yitirme ..

Atletizm Öğretimi - Nobel Yayın Dağıtım

(0)
42,00 TRY

Atletizm, Eski Yunan'da "başarı" ve "armağan" gibi anlamlara gelen ATHLOS sözcüğünden türemiş ve bütün dünya dillerine bu kökle girmiştir. Atletizm, insanın koşma, atlama ve atma gibi doğal bedensel eylemlerinin tümüdür. Atletizmde "zaman", "mesafe" ve "yükseklik" bu spor dalının farklı sınıflanmasının temelini oluşturmaktadır. Atletizm, ilk insanl..

Başarılı Girişimcilik - Da Vinci Yayınları

(0)
25,00 TRY

İstatistiklere göre kurulan Start-up’ların başarısız olma oranı %90 civarlarında. Bunun en büyük sebeplerinden biri girişimciliğin yalnızca iyi bir fikir ve biraz finansman sağlamaktan ibaret olduğu düşünülmesi. Fakat durum öyle değil. Harika bir ekibiniz, muhteşem bir iş fikriniz hatta çok etkili pazarlamacılarınız ve pazarlama stratejileriniz ol..

Bavyera Eyaleti Eğitim Sistemi - Eğitim Kitabevi

(0)
32,00 TRY

Bavyera Eyaleti Almanya Federal Cumhuriyeti`nin en büyük ve en eski 16 eyaletinden biridir. Ülkede her eyalet kendi eğitim politikasını hazırlayıp uygular. Dolayısı ile eğitim sistemlerinde yerel farklılıklar vardır. Eyaletteki eğitim sistemi esnek bir yapıya sahiptir. Okullar arası geçişlerde her çocuğun bireysel gelişimi göz önünde bulundurulur v..

Becker'ın Hücre Dünyası - Palme Akademik

(0)
180,00 TRY

Palme Yayınları Becker ın Hücre Dünyası Becker ' ın Hücre Dünyası; 1- Hücre Biyolojisine Bir Bakış 2-Hücre Kimyası 3-Hücrenin Makromolekülleri 4-Hücreler ve Organeller 5-Biyoenerji: Hücre Enerji Akışı 6-Enzimler: Yaşamaın Katalizörleri 7-Membranlar: Yapı,Fonksiyon ve Kimyası 8-Membranlar: Transport: Geçirgenlik Bariyerinin Açılması 9-Kemot..

Beyin Davranış İlişkileri Üzerine Konferanslar ve Dersler 2 - Üsküdar Üniversitesi Yayınları

(0)
52,00 TRY

Üsküdar Üniversitesinin açılmasından kısa bir süre sonra “Beyin ve Davranış İlişkileri Üzerine KONFERANSLAR ve DERSLER, Tarih- Teori- Pratik” isimli bir kitap bu yeni üniversitenin ilk kitabı olarak yayınlandı. Bu kitapta, yeni açılan üniversitenin sağladığı motivasyonla Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ hazırladığı ve anlattığı derslerle farklı ortamlarda s..

Bilimsel Araştırma Yazma El Kitabı - Eğitim Kitabevi

(0)
25,00 TRY

Bilimsel çalışmaların sahip olmaları gereken bazı temel prensipler vardır. Bu açıdan bilimsel çalışma hazırlama ve yazmada başlangıç olarak bu temel prensiplerin öğrenilmesi, bu prensiplere göre yazı yazmaya başlanması, zamanla yanlış yaparak, yanlışlardan ders çıkararak ve tecrübe ederek akademik yazı yazma becerisinin geliştirilmesi gerekmektedir..

Bilinçaltı Reklamcılık ve İletişim Teknikleri - Abaküs Kitap

(0)
32,50 TRY

Bu kitap, multidisipliner yaklaşımla yazılan “Subliminal İşgal” kitabının ardından gelen akademik ilgi ve katkılarla ders kitabı formatında yazılmıştır. Gözden geçirilmiş bu baskıda da, okurların eleştiri ve katkıları göz önünde bulundurulmuş; akademik bilgi üretim sürecine uygun bir akış izlenmiştir. Yazar, sistemin dayattığı meta kültürüne karşı..

Bir Günde Ekonomist Nasıl Olunur - Etkileşim Yayınları

(0)
14,00 TRY

"Hemen herkesin ekonomi anlayışını artırabilecek bir el kitabı" USA Today "Ekonomik olayların sizi ve firmanızı nasıl etkilediğini anlamak isterseniz 'Bir Günde Ekonomist nasıl Olunur?' kitabını okumalısınız" Crain's New York Busines "Ekonominin matematiğini öğrenen, fakat manasını kavrayamayan herkesin okuması gereken bir kitap" Success Dergisi ..

Bitki Biyoteknolojisi ve Genetik İlkeler Teknikler ve Uygulamalar - Nobel Yayın Dağıtım

(0)
48,00 TRY

Bitki Biyoteknolojisi ve Genetik kitabı, dünyada olduğu gibi ülkemizde de son günlerde kamuoyunun oldukça dikkatini çeken temel bitki biyoteknolojisi ve genetikten, bitki yetiştirme ve bitki biyoteknolojisinin temelleri ve uygulamaları, tarımsal biyoteknolojide algı ve patente kadar bu konuda yetişen öğrenciler için bir kaynak ve ders kitabı niteli..

Gösterilen: 1 ile 60 arası, toplam: 486 (9 Sayfa)